Премини към съдържание

Високи обороти на празен ход


Препоръчано мнение

Здравей колеги аз имам Space Wagon 2000 кубика бензин 1996г.

Съвсем от скоро започна да ми държи високи обороти на празен ход.Докарва ги почти до 1900 -2000 и ги държи стабилно.

Прави го произволно ( от скоро все по често)

Скоро сменях гарнитура на главата но не съм сигурен,че това е проблема защото и преди това се е

проявявало.С тази разлика,че беше доста по студено и скоковете в оборотите не бяха толкова големи

(отиваше до 1500 и бързо се връщаше),а сега стои с минути на 1900.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, като за начало провери за лош контакт куплунга на датчика за температура, а също така си измери и самия датчик какви стойности дава. Може да лъже ECU-то, че двигателя е по-студен отколкото в действителност. Друг симптом за този датчик е трудно палене на горещ мотор, придружено с миризма на суров бензин.

А може и стъпковото моторче да прави бели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колеги аз имам Space Wagon 2000 кубика бензин 1996г.

Съвсем от скоро започна да ми държи високи обороти на празен ход.Докарва ги почти до 1900 -2000 и ги държи стабилно.

Прави го произволно ( от скоро все по често)

Скоро сменях гарнитура на главата но не съм сигурен,че това е проблема защото и преди това се е

проявявало.С тази разлика,че беше доста по студено и скоковете в оборотите не бяха толкова големи

(отиваше до 1500 и бързо се връщаше),а сега стои с минути на 1900.

Най вероятно имаш проблем със стъпковото моторче..........погледни тази тема, това е същото като при теб..........възможно е проблема да е другаде,я ТПС, я Темп. датчик и т.н.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на дросела има още един датчик мисля че е живачен или пълен с някакъв газ та за този датчик е механичен и като се нацапа прави подобни бели подобни на стъпковия мотор

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...