Премини към съдържание

Помощ


Препоръчано мнение

Здравейте,

някои може ли да ми каже(покаже) къде се намира този датчик на Хол(колянов вал) и как изглежда, че си нямам никаква идея, а ми трябва да го видя в какво състояние е.Ако може снимки ще е най-добре. Предварителни благодарности.Става въпрос за Колт 1.3 96г.

Редактирано от GVN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снимката е на по новия 1.3 мотор, но то разположението на датчиците е едно и също. В червено е датчика на разпределителния вал, а в синьо на коляновия вал.

 

http://img811.imageshack.us/img811/4007/sensorsq.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :).Ще пробвам да го видя, че вчера преди да пусна темата оглеждах и не видях нищо подобно(то и не знам дали ще го позная и да го видя де :)), а след това питах един майстор и той ми вика ,че тоя датчик е в делкото и няма да го намеря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се оправям, дали наистина не е в делкото?Ако може някои да качи реална снимка не на схемата ще е супер.

Редактирано от GVN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с делко е вътре, ако е с две отделни бобини е там където Емо е посочил. Какъв и е проблема на тази кола та търсите датчика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом мотора е 1.3 96 година значи е с делко, и следователно датчика е вътре както казва Милен. След 2000 г. се монтира 1.3 мотора с 16 клапана и двете бобини отгоре (като 4г92 >96).

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че не иска да пали при по - влажно време и зимата не искаше да пали почти цялата зима търсех някои да ме дръпне за да запаля, и да с делко е затова търся и делко, но един чичка ми каза да си проверя този датчик затова го търся и него.Смених дистрибуторната капачка пак е същото бях сменил и кабелите но с тях стана по-зле защото и спря вървежа и си върнах старите кабели с което се оправи вървежа , но продължава да не пали.

И последния съвет от майстора беше да си търся делко да го смени цялото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако този датчик ти е проблемен, то ще има регистрирана грешка в компа. На диагностика ходил ли си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм :icon_blush: пак майстор ми каза, че трябва да се пусне диагностика когато не иска да запали, че да се види грешката иначе нищо нямало да покаже, а пък нямам кой да викна когато не пали с комп и софт. но сега като се пооправи времето май ще трябва да отида за да се спре с догатките.

Редактирано от GVN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата я имам от една година (миналия март) и някъде преди лятото почна да ми го прави проблема смених дистрибуторната капачка и уж се закрепиха нещата но сега покраи зимата пак същата работа неще и неще

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...