Премини към съдържание

Малко помощ от Ваша страна


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!Решил съм да слагам ГИ и затова имам нужда от помощта Ви!Някой може ли да ми препоръча къде в Пловдив мога да попадна на кадърен майстор и каква"марка"бихте избрали Вие за Вашия автомобилец?Колата е колт 1600 16V 97 година!Благодаря Ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от газаджията, при добър монтаж и настройка няма да ти създава ядове.

Ма то в Рудозем сигурно е бъкано с читави газаджии ..:D най много да го оставят без кола човека ..

 

Здравейте колеги!Решил съм да слагам ГИ и затова имам нужда от помощта Ви!Някой може ли да ми препоръча къде в Пловдив мога да попадна на кадърен майстор и каква"марка"бихте избрали Вие за Вашия автомобилец?Колата е колт 1600 16V 97 година!Благодаря Ви предварително!

 

Ако решиш да слагаш ГИ, Фобос като че ли е най приемливият вариант ..

В Пловдив един от най добрите майстори по тези уредби е Мирослав (ама не колегата от Ратола, дето ти писа по горе):) ...

Сервиза му е отстрани до големия сервиз на БРЦ на тролейбусното депо в кв. Тракия, но ако отидеш да ти монтира обикновено АГУ, предварително ти казвам, че ще ти откаже, иначе монтира и поддържа и други инжекциони ..:good:

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай и аз да драсна два реда...

Ако имаш пари за ГИ - по-добре е. Поне ще си караш спокойно, разхода ще ти е по-нисък и няма да имаш проблеми по колата. Ако имаш проблеми, може да са по газовите инжектори (след време) или по колата от общо естество - изгоряла помпа и т.н. Но проблеми от сорта на изгорели бубини, гръмнал дебитомер, разцепени кутии и маркучи няма да имаш.

Аз съм с обикновена АГУ - до сега не е гърмяла, но казват че рано или късно ще гръмне :). Хубавото е, че моят двигател няма дебитомер, с делко е... На твоя двигател, ако изгорят бубините - лошо. (Бе то и за моето делко важи същото, но май търпи ремонт). Иначе имам познат със същия двигател - 1.6 Каризма, с обикновена АГУ - засега нямал проблеми, ама монтажа му е леко калпав (като моя :D). В крайна сметка ти си решаваш... ако сложиш обикновена АГУ ще пестиш към 30-35% от бензин (като пари), ако сложиш ГИ - би трябвало да пестиш към 40%. Ако караш много и имаш... поне 700-800 лв, слагай ГИ! За марка ГИ не мога да кажа нищо, послушай колегата по-горе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...