Премини към съдържание

Проблем с Аутлендър


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Карам Аутлендър 2,2D от около 2 години. От както падна големия сняг, когато нагазя в по-дълбок сняг с включено 4х4 и колата започне да боксува се появява миризма на диференциално масло.

 

Дали на някой от Вас се е случвало и ще съм благодарен ако може да ми кажете какъв е проблема /ако е проблем/?

Миризмата се появява само когато колата боксува с включено 4х4.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Карам Аутлендър 2,2D от около 2 години. От както падна големия сняг, когато нагазя в по-дълбок сняг с включено 4х4 и колата започне да боксува се появява миризма на диференциално масло.

 

Дали на някой от Вас се е случвало и ще съм благодарен ако може да ми кажете какъв е проблема /ако е проблем/?

Миризмата се появява само когато колата боксува с включено 4х4.

 

Благодаря предварително!

 

Това не е нормално,колега....съветът ми е да вдигнеш Жипката на подемник и обстойно да огледаш задният диф. и раздатката дали не хвърлят масло!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Карам Аутлендър 2,2D от около 2 години. От както падна големия сняг, когато нагазя в по-дълбок сняг с включено 4х4 и колата започне да боксува се появява миризма на диференциално масло.

 

Дали на някой от Вас се е случвало и ще съм благодарен ако може да ми кажете какъв е проблема /ако е проблем/?

Миризмата се появява само когато колата боксува с включено 4х4.

 

Благодаря предварително!

LSD-то ти е "полублокирало" или не ще да блокира или най точно каналите на спиралите имат някакъв проблем.......но така само гадаеме,дайте по точна информация......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

LSD-то ти е "полублокирало" или не ще да блокира или най точно каналите на спиралите имат някакъв проблем.......но така само гадаеме,дайте по точна информация......

 

При мен се получи подобен проблем. Сняг и боксуване и като слязох от колата ми замириса на феридо а не на масло. Мириса идваше от задния диф. Днес проверих маслата и установих , че задния диф е LSD. Маслото е на минимума и ще го сменям ама с какво масло не знам. Колата е Паджеро Пинин. Мисля че нормалната работа на LSD -то е да "полублокира" и да приплъзва ама не знам може и да греша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Карам Аутлендър 2,2D от около 2 години. От както падна големия сняг, когато нагазя в по-дълбок сняг с включено 4х4 и колата започне да боксува се появява миризма на диференциално масло.

 

Дали на някой от Вас се е случвало и ще съм благодарен ако може да ми кажете какъв е проблема /ако е проблем/?

Миризмата се появява само когато колата боксува с включено 4х4.

 

Благодаря предварително!

Здравей колега,

при мен се получва същото, като забуксувам в дълбок сняг започва да мирише. Миризмата немога да я определя с какъв характер е, но почти сигурно е че е от съединителя, тъй като след преглед в БС и ми казаха че е съединител, а колата ми е на два месеца и на 7000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи подобен проблем. Сняг и боксуване и като слязох от колата ми замириса на феридо а не на масло. Мириса идваше от задния диф. Днес проверих маслата и установих , че задния диф е LSD. Маслото е на минимума и ще го сменям ама с какво масло не знам. Колата е Паджеро Пинин. Мисля че нормалната работа на LSD -то е да "полублокира" и да приплъзва ама не знам може и да греша.

 

Маслото го има в Ратола.

По документация се сменя на всеки 75000км (ако някой е забравил :rolleyes: )

 

http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/cqs1329724941e.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...