Премини към съдържание

Спортен Въздушен Филтер(приставка)


Mitko_90

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, решил съм да сложа на Каризмата, (1.8 ГДИ 1999год.), К&N спортен въздушен филтер, но ми трябва някаква приставка след кутията( която си нямам на представа за какво е... :icon_doh: ) опитах се да отбележа на прикачената снимката, за кое място става на въпрос, но незнам дали се вижда добре, някой може ли да ми каже дали приставките за Eclipse, Carisma и 3000ГТ са еднакви, или поне да ми кажете каква да търся...

примерно тази --> http://www.ebay.com/itm/00-05-Eclipse-2-4-L4-3-0-V6-Air-Intake-Adapter-Filter-/320685048221?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item4aaa51819d#ht_2183wt_985

или на 3000ГТ --> http://www.ebay.com/itm/Mitsubishi-3000GT-Air-Intake-MAF-Sensor-Adapter-91-99-/220702439268?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item3362e3f764#ht_3506wt_1185

 

Благодаря предварително :good:

post-9487-091389000 1329154161_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш си такъв, който се слага в кутията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш си такъв, който се слага в кутията.

 

Искаше ми се да е от тези, който са извън кутията, но ако няма приставка, която да става на Каризма, ще си взема от тези, които се слагат в нея

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има си ред причини филтъра да стои в кутията. Също така нищо не печелиш, освен ако този, който мислиш да слагаш е по-евтин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли продават такива универсални и да си пробиеш дупки за болтовете? Другия вариант е да мериш колко е разстоянието при теб и да питаш продавача.

 

Тук има с размери: http://www.ebay.ie/itm/Air-Filter-Inlet-Adaptor-Mitsubishi-Galant-1998-2001-/270626265875?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f02951b13

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли продават такива универсални и да си пробиеш дупки за болтовете? Другия вариант е да мериш колко е разстоянието при теб и да питаш продавача.

 

Проблема е, че не съм в БГ и колата не е при мен, и няма как да стане измерването

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , кажи какъв ефект гониш , да ти кажа има ли смисъл . Според мен послушай колегата Владимиров , пробвал съм и двата варианта , ако мислиш да го извадиш филтъра като 99% от "тунерите" , ще има ефект само в звука и отрицателен във вървенето , ако е в кутията ефекта ще е мижаво по-добър response . Това са моите преки впечатления . Аз в момента се кефя на звука , но лятото сигурно ще го прибирам в кутията .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се търси разлика във вървенето има и обикновени филтри, които изпълват цялата кутия, не са като тия от 7-10лв с по около 3 сантиметра дебелина. Бонуса от спортния филтър е че уж се задръства по-бавно и че може да се преизползва. Конусния филтър трябва да се отдели и да се направи да не взема от топлия въздух около двигателя. Трябва да правиш и други хардуерни подобрения ако искаш да стане нещо. Има и в калника един резонатор, свързан с кутията.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз това му казвам ,от тези панелните дето се водят да си вземе . Просто оригиналният филтър на моята кола си е конус и съответно и панелният ми беше конус и лесно се вади :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че ми изпадна оригинален К&N конусовиден филтер на приемлива цена, но от преди знам, че на Каризмата и трябва някаква приставка, за да се сложи, но не мога да намеря тази приставка(можеби защото незнам какво точно да търся), и се чудех дали от някой друг модел няма да пасне на Каризмата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А кутията ти има ли датчици по нея , нали се сещаш ,че те трябва да си останат там за да взимат интифа ? Ако искаш ще ти измеря оригиналната кутия на моя галант /демек и на еклипс 1Г/ , да видиш дали няма да паснат отворите за основата на филтъра и после този за тръбата . Ако съвпаднат взимаш за 5 лева една кутия от еклипс режеш и си готов ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А кутията ти има ли датчици по нея , нали се сещаш ,че те трябва да си останат там за да взимат интифа ? Ако искаш ще ти измеря оригиналната кутия на моя галант /демек и на еклипс 1Г/ , да видиш дали няма да паснат отворите за основата на филтъра и после този за тръбата . Ако съвпаднат взимаш за 5 лева една кутия от еклипс режеш и си готов ;)

 

Датчика не е ли кутията зад кутията на въздушния филтер?... Колега колата не е при мен в момента и няма как да измеря кутията :icon_crying: , иначе благодяря за предложението, мисля да взема една приставка от Еклипс от Ebay за 10$ ако стане снане, ако не здраве да е :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя и моята ми е малко далече в момента , но в събота ще ти измеря , ако искаш . Датчика , щом ти е отзад нямаш ядове .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...