Премини към съдържание

питане за лаптоп?


Препоръчано мнение

Ако става въпрос за игри, също препоръчвам Леново-то с видеокарта Nvidia 555m. Още когато излезе преди няколко месеца по хардуерните форуми полудяха по него като съотношение цена-производителност. Само за сравнение аз се бях навил да взимам 17" Дел със същата серия видеокарта преди 10на месеца за над 2 бона. Видеото е среден клас, с 1 идея над най-масовите предложения и ще може да подкарва и най-новите игри в следващите години. Препоръчвам да вземете и охлождаща подложка, когато се използва за игра.

Не съм го товарил много , но мисля,че видето май не му е от най силните , иначе като балансираност е много добре а и звука му е много добър (JBL) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за игри, също препоръчвам Леново-то с видеокарта Nvidia 555m. Още когато излезе преди няколко месеца по хардуерните форуми полудяха по него като съотношение цена-производителност. Само за сравнение аз се бях навил да взимам 17" Дел със същата серия видеокарта преди 10на месеца за над 2 бона. Видеото е среден клас, с 1 идея над най-масовите предложения и ще може да подкарва и най-новите игри в следващите години. Препоръчвам да вземете и охлождаща подложка, когато се използва за игра.

Ще подкара най-новите игри, ама на ниска резолюция и на ниски до средни настройки на играта. Говорим си за 555m s DDR3 памет. Иначе до 1200 лева това е най-доброто, което можеш да вземеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще подкара най-новите игри, ама на ниска резолюция и на ниски до средни настройки на играта. Говорим си за 555m s DDR3 памет. Иначе до 1200 лева това е най-доброто, което можеш да вземеш.

 

Ами "геймърски" и "лаптоп" са 2 трудо съвместими понятия, освен ако не включим и един чувал с пари. Въпреки това 555м все още е удачен избор, ако не очакваме чудеса, но за толкова пари наистина това е максимумът. Иначе във въпросния модел на Леново картата е с GDDR5 памет, къде видя DDR3? Ето линк: Ардес. Самят модел 555м има 4-5 разновидности в зависимост от производителя (например в Дел-а, за който се навивах беше с ДДР3, но 192битова шина, докато при Леновото е на 128 бита, което се компенсира от бързата памет). Освен това при Леново-то е с по-малко шейдъри, но ядрото работи на по-висока честота.

 

Второ, самата резолюция на Леново-то е ниска: HD Ready (1366x768), което означава среден до висок детайл в днешните игри в комбинация с 555м (от списъка с игри, който прегледах набързо, само Battlefield 3 и Метро 2033 виждат зор при висок детайл, останалото нямаше проблеми). Разбира се, ако идеята е да се играе на външен Фул ейчди дисплей/телевизор, тогава картата вече ще издиша.

 

Дори тазгодишните игри да вървят със среден детайл, пак е приемливо, защото 555м е с 20-30% по-бърза от масовите 525/540м. А лаптоп със следващия по ранг ускорител 560м вече струва двойно: Asus. В коминация с Full HD високият детайл пак ще бъде проблематичен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят сайт Това взех дано издържи десетина години!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Най-доброто решение, спрямо изразходваните средства.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...