Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

24 месеца/ 40 000км


YoYoBulgaria

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Аз само информативно да питам някого, който е минавал вече и си изтрия темата. Трябва да отида за рутинен преглед и там каквото се прави на 24 месеца навъртял съм 36 000 км. Някой някаква идея какво ще ми сменят и колко пари да си приготвя , че последния път на 20 000 май бяха между 300 и 400лв

 

Lancer Sportback 1,8 бензин автоматик

Редактирано от YoYoBulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще ходя към края на месеца, същото обслужване, същият Лансер(само , че SportSedan) в Ратола София.

 

Малко над 25к километри съм.

 

Дадоха ми оферта за:

 

Работа:

 

Смяна масло двигател и маслен филтър - 15 лв

Смяна възд филтър - 6 лв

Обстоен преглед на ходовата част - 6 лв

Зануляване на сервизната инспекция - 12 лв

 

Части:

 

Масло ММЕ 62003 5 литра

Въздушен филтър

Маслен филтър

217.78 с ДДС.

 

Тотал:

 

256.78 лв

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много пари ти искат.

Зануляване на инспекцията трява да е безплатно,длъжни са да го направят. Така или иначе ти сменят маслото и масления филтър!

Смяната на въздушния филтър и обстойния преглед може да им кажеш или да ги правят безплатно или да ги пропуснат!

Филтъра си го купи ти, струва към 20лв и си го смени.

Обстоен преглед ?????????????? Вдигат на крика, оглеждат се и свалят!

Така че само за масло, за смяната му и за нов маслен филтър може ти искат кинти и то не повече от 160-170лв.

Освен всичко това, твоята контролна инспекция не е ли на интервал от 20 000км? Защото след октомври или ноември 2008г беше не помня, ги промениха от 15 на 20 000км.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много пари ти искат.

Зануляване на инспекцията трява да е безплатно,длъжни са да го направят. Така или иначе ти сменят маслото и масления филтър!

Смяната на въздушния филтър и обстойния преглед може да им кажеш или да ги правят безплатно или да ги пропуснат!

Филтъра си го купи ти, струва към 20лв и си го смени.

Обстоен преглед ?????????????? Вдигат на крика, оглеждат се и свалят!

Така че само за масло, за смяната му и за нов маслен филтър може ти искат кинти и то не повече от 160-170лв.

Освен всичко това, твоята контролна инспекция не е ли на интервал от 20 000км? Защото след октомври или ноември 2008г беше не помня, ги промениха от 15 на 20 000км.

 

Ми предният път ми искаха само 15 лв за труд, ще видим сега какво ще правят в повече, ще ги наблюдавам.

Филтъра ги трая още малко докато съм в гаранция и си взимам K&N и ще си го пера и сам ще го сменям.....

За сервизната информация БС искат 18 кинта. :D

На 20к е .... или 1 година ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много пари ти искат.

Зануляване на инспекцията трява да е безплатно,длъжни са да го направят. Така или иначе ти сменят маслото и масления филтър!

Смяната на въздушния филтър и обстойния преглед може да им кажеш или да ги правят безплатно или да ги пропуснат!

Филтъра си го купи ти, струва към 20лв и си го смени.

Обстоен преглед ?????????????? Вдигат на крика, оглеждат се и свалят!

Така че само за масло, за смяната му и за нов маслен филтър може ти искат кинти и то не повече от 160-170лв.

Освен всичко това, твоята контролна инспекция не е ли на интервал от 20 000км? Защото след октомври или ноември 2008г беше не помня, ги промениха от 15 на 20 000км.

 

За зануляване на инспекцията до сега не съм давал пари,няма и да дам!Можете и сами да си я занулите за няколко секунди,ето как: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=21596

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. Като съм още в гранционен период и не разбирам от нищо под капака на колата не може ли да си я занеса в серивиза в Хаджи Димитър? Там много повече ли ще ми вземат от тази оферта, която са направили от Ратола

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. Като съм още в гранционен период и не разбирам от нищо под капака на колата не може ли да си я занеса в серивиза в Хаджи Димитър? Там много повече ли ще ми вземат от тази оферта, която са направили от Ратола

 

Питай ги да ти направят оферта и сподели тук да направиш сравнение ;-), аз не ги понасям от БС и не ходя при тях..... дори не ги питам за цени...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питай ги да ти направят оферта и сподели тук да направиш сравнение ;-), аз не ги понасям от БС и не ходя при тях..... дори не ги питам за цени...

334лв с ДДС всичко ама поне видяха, че трябва да ми се смени десен кормилен накрайник и десен шенкел към накрайника...бяха адски криви, а застрахователите не го бяха видяли след 1 голям удар...направо не знам ако бях тръгнал със 160 по някоя магистрала и изведнъж дясното ми колело да спре да завива щеше да е голям гаф

Редактирано от YoYoBulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

334лв с ДДС всичко ама поне видяха, че трябва да ми се смени десен кормилен накрайник и десен шенкел към накрайника...бяха адски криви, а застрахователите не го бяха видяли след 1 голям удар...направо не знам ако бях тръгнал със 160 по някоя магистрала и изведнъж дясното ми колело да спре да завива щеше да е голям гаф

Сподели какво се включва в тия 334 лв :icon_hmm:

 

Застрахователите имат навика да не виждат много неща.... но сервиза в който си го оправял след удара е за бой(сподели го кой е).... ако се открие нещо допълнително след огледа , сервизите викат застрахователя за втора експертиза...

 

Сега май ще стане така , че ти трябва да си платиш накрайника и шенкела... или ? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели какво се включва в тия 334 лв :icon_hmm:

 

Застрахователите имат навика да не виждат много неща.... но сервиза в който си го оправял след удара е за бой(сподели го кой е).... ако се открие нещо допълнително след огледа , сервизите викат застрахователя за втора експертиза...

 

Сега май ще стане така , че ти трябва да си платиш накрайника и шенкела... или ? :icon_crying:

Техническо обслужване 1,9 ч - 72.20

Моторно масло 5W40 - 72.90

Полеонов филтър - 48.20

Филтър масле - 16.64

Филтър въздушен - 66.72

Гарнитура, тапа - 1,54

 

И безплатно някакви предни сензори за AirBag-a Ми смениха било някаква безплатна кампания в момемнта

 

Колкото до застрахователите върнах се при тях разправях се 1 час, че искаха само накрайника да сменят, защото шенкела нямало как да се повреди, а то се вижда как дупката е станала елипсовидна и накрая и 2те части ми ги признаха и сега уж ще ми ги сменят. Ама моя си е вината, че докато колата е гаранционна не си я оправям направо в мицубиши.

Редактирано от YoYoBulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Техническо обслужване 1,9 ч - 72.20

Моторно масло 5W40 - 72.90

Полеонов филтър - 48.20

Филтър масле - 16.64

Филтър въздушен - 66.72

Гарнитура, тапа - 1,54

 

И безплатно някакви предни сензори за AirBag-a Ми смениха било някаква безплатна кампания в момемнта.

 

Колкото до застрахователите върнах се при тях разправях се 1 час, че искаха само накрайника да сменят, защото шенкела нямало как да се повреди, а то се вижда как дупката е станала елипсовидна и накрая и 2те части ми ги признаха и сега уж ще ми ги сменят. Ама моя си е вината, че докато колата е гаранционна не си я оправям направо в мицубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, че си се преборил със застраховател. Както и че, БС са ти открили проблема :good:

 

Странно масло ти слагат 5w40, на мен досега 5w30.

 

Май не и Митцубиши ? Castrol ? (Лошо няма де)

 

Без ДДС:

 

Малко сравнения :-)

Филтър маслен - 16.64(БС) -> 13.63(Ратола)

Филтър въздушен - 66.72(БС) -> 55.35(Ратола)

 

От миналия ми сервиз (сега не сменям поленов)

Полеонов филтър - 48.20 (БС) -> 55 (Ратола)

Изненадващо е по - евтин в БС :-)))

 

Обаче са те убили с тоя труд.... 72.20 без ДДС е мноооого за смяна на масло и филтри.... :-(

 

Те и сега Ратола повече ми взимат за труд, 39 с ДДС, докато предният път беше само 15 кинта.....

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло съм много доволен от работата в БС. Приемчика е адски любезен човек(Димитър Янков) зае се лично с проблема с накрайника ми и шенкела и сега ми каза, че като го поправят може пак да мина да я прегледат дали всичко й е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А предишния приемчик е в Ратола!:icon_hmm:

 

 

 

Kой е тоз ? Мен ме приема Чавдар, културен човечец е :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чавдар, вече не е на поста ПРИЕМЧИК :), заема някаква друга длъжност там :)...

 

Скоро е да са го сменили, цяла седмица го тормозя за обслужването и в Събота си беше там да ми даде едни чистачки за Colt-a. :icon_clap:

Иначе наистина друг ми нащрака колата в PC-то. :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм писал, че е приемчик, но работи в Ратола. Мисля че се казваше Лалов или Лаков.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм писал, че е приемчик, но работи в Ратола. Мисля че се казваше Лалов или Лаков.

Лаков,но той не беше ли в БС????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лаков,но той не беше ли в БС????

Беше, но на 7-ми Септември го видях в Ратола, когато ходих на обслужване.:drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Много пари ти искат.

Зануляване на инспекцията трява да е безплатно,длъжни са да го направят. Така или иначе ти сменят маслото и масления филтър!

Смяната на въздушния филтър и обстойния преглед може да им кажеш или да ги правят безплатно или да ги пропуснат!

Филтъра си го купи ти, струва към 20лв и си го смени.

Обстоен преглед ?????????????? Вдигат на крика, оглеждат се и свалят!

Така че само за масло, за смяната му и за нов маслен филтър може ти искат кинти и то не повече от 160-170лв.

Освен всичко това, твоята контролна инспекция не е ли на интервал от 20 000км? Защото след октомври или ноември 2008г беше не помня, ги промениха от 15 на 20 000км.

Доста наценка ти слагат. Аз си купих масло,въздушен филтър,маслен филтър и филтър на купето и смяната всичко общо ми излезе 110лв.

Редактирано от dimitar.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...