Премини към съдържание

Още един въпрос


Препоръчано мнение

Може ли някой да помогне.Интересува ме с какво масло е препорачително да се кара ЕКЛИПС-2/2,4-150кс./2001г.,колко масло побира и какви филтри се използват/маслени, горивни, въздушни/,каква спирачна течност и вообще,каквото трябва да се смени при новозакупена кола.Извинявам се ,че задавам въпроси от чуждо име ,но какво да се прави ,като някой фенове на МИЦУБИШИ ,като мен нямат такива,но да се надявам ,че и това ще стане ,някой ден.Вече се оглеждам за някой красив ГАЛАНТ.Ако има подходяшти оферти ще се радвам да знам за тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да помогне.Интересува ме с какво масло е препорачително да се кара ЕКЛИПС-2/2,4-150кс./2001г.,колко масло побира и какви филтри се използват/маслени, горивни, въздушни/,каква спирачна течност и вообще,каквото трябва да се смени при новозакупена кола.Извинявам се ,че задавам въпроси от чуждо име ,но какво да се прави ,като някой фенове на МИЦУБИШИ ,като мен нямат такива,но да се надявам ,че и това ще стане ,някой ден.Вече се оглеждам за някой красив ГАЛАНТ.Ако има подходяшти оферти ще се радвам да знам за тях.

Ми не сме го видяли и затова ............ :icon_blush:

Този Еклипс е с 4G64 мотор, маслото му е 4.3 литра с филтъра, 10W40 е вискозитета му.......най добре е Мотул 6100 Синерджи :D Филтрите ако не се лъжа са като за Галант , поне масления и горивния,за възд. не е ясно ,защото зависи от кутията му........ :icon_blush: Спир. течност е ДОТ4, има на Бош ,тя е хубава и е немска поне..... :icon_blush: мисля че към 600мл. ще ти стигнат .

Освен масло на мотора и филтри, при една новозакупена кола трябва да смениш и: Агренажен ремък, ролки, маслото на ск. кутия и охладителната течност.

При теб са два ремъка и три ролки,един малък и един голям,общо струват около 250-300лв. нормално,маслото на ск. кутия е 2.2 литра и е САЕ 75W90 синтетика, по възможност пак на Мотул,

Охладителната течност май беше около 7 литра, като концентрацията я правиш да е на -25 градуса най малко :D Огледайте и за накладките дали не е необходимо да се сменят. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за одговора .Този ЕКЛИПС ,за които питам не е мой ,а на един колега.Той го купи не че е фен на тези коли ,а за газариа понеже преди караше Калибра и уж е любител на спортните коли.Ако ми се отдаде възможност ще го снимам ,но сега удари един заек и оправя предната брония.Още веднъш благодаря за одговора и се надявам ,че ще го удовлетвори.Предполагам ,че въпросите няма да спрат до тука.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той го купи не че е фен на тези коли ,а за газариа понеже преди караше Калибра и уж е любител на спортните коли.

 

Калибра спортна кола?!? Да не се обиди приятелят ти, но на Калибрата и викат "циганското ферари" :D

 

Ако искаш му кажи, ако искаш-не (не знам колко сте близки и носи ли на майтап този твой приятел :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за калибрата ми хареса ще има да го базикам от тук на там.И той както повечето не осведомени си мислят че щом е с две врати е спортен модел ха ,ха,ха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този Еклипс е с 4G64 мотор, маслото му е 4.3 литра с филтъра, 10W40 е вискозитета му

За кола 2001 година не е ли гъсто туй масло? Особенно за зимният сезон по-добре 5W30 май?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...