Премини към съдържание

Започна се...


Препоръчано мнение

  • Admin

Започна се отново ходенето по мъките :( Става въпрос, че от вчера следобяд започнах да търся кабели за Галанта. Оригиналните ги има В Ратола но са 278 лв :icon_doh: Другата алтернатива е Шампион, които са около 130 лв. Но и там ги няма :icon_blush: давайте идеи от къде мога да си ги намеря. Днес ще ходя до корейските магазини. Силно се съмнявам, че ще станат от двулитрова Соната, но все пак ще опитам. Миналата година сменявахме кабелите и на Королата. Познайте колко струваха оригинални "Сумитомо" в Тм Ауто-84лв. Коментара е излишен :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е Бош, но не мисля че ще бъдат евтини, ако въобще ги има. Сигурен ли си, че проблема е в кабелите? Според мен трябва да отидеш в сервиз, където ще има твоите кабели, да ти ги замерят и да ти кажат, че са за смяна. Идеята е, ако проблема не се оправи, да може да ги върнеш. Доколкото разбрах си сменил доста неща и все още не намираш причината?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия от Ратола им купи един Калашников и им го дай да се изпозастрелят всичките.........Кабелите на твоето Мицу по каталог излизат с парт номер MD 334039 и са оригинални на Мицубиши, струват около 70$.......само че ги нямат, имат някакви други пак японски и струват към 80 лв. к-кт........ :D Там кадето ти казах да отидеш........... :D там ще ги намериш....... :D и ако имаш проблем , звънкай на 0899419416 този ми е временен ГСМ..... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

DJ Tymbi мерси че се обади :icon_clap: обаче преходих почти всички магазини които имат свестни части и накрая реших да взема компромисен вариант английски силиконови Лексмарк. Все пак не са оригинални Сумитомо, но са много читави (сменял съм такива на нисана преди години и работеха безупречно) и слава богу, че имаше за моята кола. Цената им е 69 лв. За колегите ако име се наложи да знаят,че могат да намерят такива кабели във фирма "Скарабей" тел: 974 56 65

088 729 606

kolo, здравей. Бош не произвеждат кабели за 4G93 и 4G63 на Мицубиши. Не съм сменял нищо досега, освен че когато имах проблем със алармата колата не палеше и тогава купих темеретурен датчик подведен от "професионалните диагностици". Проблема с кабелите е отскоро и при влажно време прехвърля искри и работи неравномерно, а когато е влажно времето почти не иска да пали :icon_blush: Сега проблема е разрешен :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BigBoss разбирам че вече си купил, ако не си виж в:

Хеед 91

Константин Величков и Стамболийски

Тел.: 02/934-11-30, 934-11-40, факс: 02/934-11-49

казват че внасят BREMI.

 

Иначе със сигурност има кабели за 4G93 в:

КОРЕЯ АВТО

Магазини в Пловдив

Бул. "Източен" 55, ул. "Неофит Рилски" 12

+359 (0) 32 63-23-65, 96-02-45, 94-28-85; факс: 94-46-64

korea_auto@hotmail.com

 

Пловдив - е това е проблема. Иначе момчето там е разбрано може да се разберете да ти ги прати. Цената беше 120-130лв и бяха Japan.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Пламене, проблема със невероятните цени на резервните части идва от Мицубиши. И в Ратола и в Рубин и в Балканстар цените на кабелите са около 300 лв :icon_doh: Мога да ти дам десетки примери но цените на частите са около 30% по-високи от на Тойота. Добре, някой ще кажат, че са високи цените защото много рядко се ползват резервните части и съответно от там идва високата цена. Да питам аз като Тойота води почти всички класации за безаварийност (знам го и от личен опит за почти две години откакто сме купили Тойотата едно винче не сме сменили), защо частите и са околко 30-дори на някой позиции 40% по-евтини от на Мицубиши??? Какви ти 40% ето например най-скъпите кабели в Тойота за мотор 4А-FE сa 120 лв. А за двулитровия и 1.8 мотора (4G63,4G93) на Галанта са 278 лв. Немога да сметна колко процента са това-БЕЗУМИЕ :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е ЗАГОВОР......... :D :D За съжаление тук в БГ си правят каквото си поискат...............това си е обаче техен проблем , защото балъците в БГ много бързо намаляват...... :D и те са обречени............... :D В Русия в официалния сервиз на Мицубиши кабелите за твоята кола с парт номер MD 334039 струват около 70$ комплекс........какви ти 300 лв. ги гонят ония бре....... :icon_box: А да не говорим че моя приятел вече е проверил и по други магазинчета по Москва и казва че можеш да ги намериш и по 60$ пак оригинални........Аз ти казах за тия пари им купи един Калашников и им го връчи да се изпозастрелят .......... :D Като гоеорим за истински оригинал.......така както се продават в цял свят, така се продават и там, а не като тук , в насипно състояние...... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Хахаха :D прав си то един калашник струва по-евтино от едни кабели за Мицубиши :D Е сега ще се обадя в Австрия и Турция да видя колко струват там. Имай в предвид, че в Москва е много скъпо и кабели от 60$ е смешна цена за тамошният стандарт :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Scuze me, че се намесвам - DJ трябва да сменям предни амортисьори. Можеш ли да дадеш съвет от къде и колко пари? :icon_confused:

 

Намерил съм ги долу на Христо Ботев куча марка за 180лв. :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми точно коя година и кой модел ти е Колта, и ще видя............ :D По принцип не знам дали знаеш амортесиорите са ти Токико..........специално на моята са си Токико, а и рейката ми също е Токико, така че ако са такива те са добри, карал съм с такива стария нисан 4 години и го продадохме с тях, така че не ми се вярва да са някакви ментета........... :D ако искаш можем двамата да отидем при моя приятел и там ще ти ги даде по тънко- като за мен :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси DJ!!! :icon_clap: Ще почерпя!! :icon_cheers:

 

Колкото до Колтчето - нали затова писахме какви коли караме. Моята е модел 92-96, 1.3... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Току що се обадих да разбера колко са кабелите в Австрия и Турция-130 евро Дензо и Сумитомо. Така че това е положението. В Русия кабелите може да са 60-70 $ но тука е България и трябва да се спасяваме поединично. Добре,че имаме заместители на други фирми :D Почти всички части в България са ментета (изключвам оригиналните части на официалните дистрибутори).

Моля колегите които знаят магазини и добри сервизи да попълват данните в галерията "Сервизи и мзгазини" :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление ние сме в Европа, а и още повече че сме в Източна европа или най точно Балканите............ :angry: Та в тъпата ни Европа е казано, че всичко не европейско ще се облага с всякакви данъци ида се прилага всякакви механизми, които да спъват търговията на всичко, произведено извън Европа........... :mad: Защо, ми защото автомобилостроенето е може би основен "поминък" на Европа, от там влизат страшно много кинти и фирмите-производители дращят с нокти ттогава когато някой им се намеси в бизнеса.....и се почват какви ли не ограничения и забрани, какви ли не данъци и т.н. Ето за това в Европа всичко което не е европейско струва 2-3-4 пъти по скъпо от останалия свят............ :mad: Другото което е, забелязвал съм не един път,че дадена част ако струва тук или по Европа толкова пари, то в Щатите или Китай(а това значи и останалата част от света) струва 4-5 пъти по малко........примери много.........сещам се за последния случай........за Хонда Сивик 94 година.........EAVC клапана тук струва 792 лв. в Щатите същия този клапан на NGK струва 127 долара.......... Ее, кажете ми това на какво прилича.... Значи ние понеже сме богати хора, дай да се ръсим в пъти повече от "бедните" ни американци ........така излиза.......

И пак твърдя че разликата м/у цените на европейските и японските части тук в БГ е минимална...........Вчера един колега си купи Кабели за свещи за Форд Ескорд 1.6 92 година. ..............на Шампион струват 180 лв. ................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ нека да уточним - има части на които цените са почти същите като на другите автомобили, но има части на които цените са в пъти по високи от на другите.... :icon_doh:

 

Вчера една позната си носи едно огледало под ръка - счупили и огледалото на паркинга. Тя кара Типо и огледалото струваше 10лв. Ще те замоля да не се хвърляш сега да ми обясняваш (знам че си способен и можеш :D ) как Типото не е кола. Въпроса е че едно огледало за моя Колт втора ръка струва 100лв. Имам вече и познати които ако го имат ще ми го дадат за 70-80лв. Просто разликата е в пъти понякога... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е кола разбира се...... :D на теб харесва ли ти??? Това е така, защото за Типо има примерно 1000 огледала, а за Колт са само 10 ...........т.е. насищане на пазара....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да ако имаше толкова Колт-ове колкото Типота... Но тук отидохме в научната фантастика B)

 

DJ кажи колко пари да си приготвя за амортисьори, че идат празници и ако не ги приготвя от сега - ще ги купувам Януари :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре по някое време ще ти кажа(ще ходя при моите хора за маслен и въздушен филтър), че днес много бачене......... :D

задни или предни???? :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

И Kayaba са много хубави но незнам дали ги има при твойте хора

В този ред на мисли не е ли по-добре да започнеме да искаме намаления за клуба от търговците на части и сервизи? Или това засега е само химера... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам............ще му го подхвърля утре като на майтап, ама...........ще си бъде истинско предложение де..... :D И нещо повече, иска ми се да го навия аз да си дам моята талига, а да взема неговата за срещата...... :D знам колко бири ще му дължа :icon_cheers: май ще се откажа..... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

DJ, ти да не дойдеш с белия шестцилиндров Галант :D На твоя приятел с хубавите лети джанти :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам един такъв Галант, но той е собственост на един арабин и седи в началото на Христо Ботев. Не са в мен визитките иначе щях да спомена и коя е фирмата, но те на Ботев от Сливница нагоре от дясно са два магазина - Рамона и след това този с белия Галант отпред. За един и същи човек ли говорим!? :good:

 

'Щото там ми ги дават амортисьорите за 180лв, но не знам каква марка. :icon_confused: Аз търсих Кайява, но нямаше.... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...