Премини към съдържание

Споделете мнения, опит и препоръки


DreaD

Препоръчано мнение

Здравейте, от известно време се чудя дали да не опитам да покарам с малко олио, например на 10 л. дизел - 4-5 л. олио

Ако някой е опитал нека сподели мнение, четох, че зимата не е подходящ сезон за този вид експеримент, но навил съм се и мисля да опитам, та очаквам да споделите опит с :mitsu-smiley:

 

За експеримента разполагам с - Carisma 1.9 GLX TD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, толкова ли искаш да съкратиш живота на хубавата каризма? Какви са ползите от отклоняване от основното гориво, може би някой друг лев спестен? Като бумеранг ще се върне това за двигателя! Не ми се мисли какво ще стане на горивния филтър, мазнотията в горивната камера и проникването й към картера с маслото. От там нарушените му смазочни свойства и брадвата за двигателя, турбото!

Имам познат с дизел, който експериментира по друг убийствен начин с колата си. Понеже има масларница, налива в определено съотношение дизел+източено масло в резервоара (хвали се че пропорцията е горе-долу 50/50). Върви още колата, но за мен има статут все едно че е таксиметрова, т.е. на изживяване.

Прекалено обичам Мицку, за да му причиня това. Това разбира се е моето мнение.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето наблюдение е за нова шкода на около 30К, която влезе за основен ремонт по двигателя точно след такова олио .. може да е частен случай разбира се :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето наблюдение е за нова шкода на около 30К, която влезе за основен ремонт по двигателя точно след такова олио .. може да е частен случай разбира се :rolleyes:

 

Кой и с какъв акъл на чистак-бърсак кола е експериментирал?! Предполага се, че новата кола ще се гледа още повече като съвсем писано яйце. Самият факт че автомобила е нов, говори че за собственика разходите му за гориво са най-малкият проблем.

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой и с какъв акъл на чистак-бърсак кола е експериментирал?! Предполага се, че новата кола ще се гледа още повече като съвсем писано яйце. Самият факт че автомобила е нов, говори че за собственика разходите му за гориво са най-малкият проблем.

 

Служебна кола, разбира се :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...