Премини към съдържание

Теч на антифриз


rosko85

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Моля за малко помощ.Колата е ГАЛАНТ 136 коня 2.0. Забелязах от два три дни ,че всяка сутрин има малко петно антифриз под моя звяр. Помислех си ,че някое съединение се е разхлабило защото в радиатора имаше антифриз ,а антифриза в казанчето беше малко под минимума. Но днес преди да си тръгна от работа реших да погледна под колата за какво става въпрос.Оказа се ,че теча идва от капака зад който е ангренажния ремък.Може ли някой да сподели дали водната помпа се върти от ангренажния ремък и дали се намира зад този капак. А също дали правилно съм се насочил към водната помпа и долу горе колко е цената и.Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Моля за малко помощ.Колата е ГАЛАНТ 136 коня 2.0. Забелязах от два три дни ,че всяка сутрин има малко петно антифриз под моя звяр. Помислех си ,че някое съединение се е разхлабило защото в радиатора имаше антифриз ,а антифриза в казанчето беше малко под минимума. Но днес преди да си тръгна от работа реших да погледна под колата за какво става въпрос.Оказа се ,че теча идва от капака зад който е ангренажния ремък.Може ли някой да сподели дали водната помпа се върти от ангренажния ремък и дали се намира зад този капак. А също дали правилно съм се насочил към водната помпа и долу горе колко е цената и.Благодаря ви предварително.

 

Ами да правилно си се насочил... там е водната помпа. И аз съм със същия проблем ама не знам защо моята тъкмо като се реших да я сменям и... спря да тече та за сега си трая и не съм я сменял. Иначе не знам на бензина колко е ама за дизела си е сравнително скъпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се ,че теча идва от капака зад който е ангренажния ремък.Може ли някой да сподели дали водната помпа се върти от ангренажния ремък и дали се намира зад този капак. А също дали правилно съм се насочил към водната помпа и долу горе колко е цената и.Благодаря ви предварително.

Водната помпа не се върти от ангренажа, но е там под капаците и сигурно ти е от нея теча ..

Цената и е около 90 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Моля за малко помощ.Колата е ГАЛАНТ 136 коня 2.0. Забелязах от два три дни ,че всяка сутрин има малко петно антифриз под моя звяр. Помислех си ,че някое съединение се е разхлабило защото в радиатора имаше антифриз ,а антифриза в казанчето беше малко под минимума. Но днес преди да си тръгна от работа реших да погледна под колата за какво става въпрос.Оказа се ,че теча идва от капака зад който е ангренажния ремък.Може ли някой да сподели дали водната помпа се върти от ангренажния ремък и дали се намира зад този капак. А също дали правилно съм се насочил към водната помпа и долу горе колко е цената и.Благодаря ви предварително.

Възможно е да капе от О-простена ,който е на тръбата ,която прехвърля водата от помпата към термостата, там да ти тече.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...