Премини към съдържание

Моля за помощ


chkl

Препоръчано мнение

Здравеите фенове на Mitsubishi след няколко дена ще съм горд собственик на тази прекрасна кола а тя е Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 1998г.

имам няколко вапроса защото колата не е още в българия а във Австрия казаха ми че Check Engine светел постояно и на контакт и на запален

двигател а на контаткт трябва ли да свети по принцип това проблем ли е и какав

може да е моля помагаите. Също така ми казаха че имала борд компютър показвал само маи общия разход неможали да намерят от

каде се сменят другите опции сас компче ли се сменят и каде се намира то. Моля помагаите благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега и честито. За чека -нетрябва да свети, явно има някакъв проблем в електрониката. и ще трябва да се сложи на компютър за диагностика. Ако ти се ходи в Пловдив ,Милен е твоя човек. Аз карам същата кола от 3 месеца и ходих при него, от София съм. Милен е цар на тия коли. А за показанията на борд компа, ако си с оригинално радио на него има едно бяло, копче,от там се сменят показанията. Иначе даваш на контакт и натискаш черното копче /в ляво под дисплея/ което е без надпис и сменяш от там. Дано съм ти бил полезен.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега :) ако може и някои друг да сподели мнение може ли да свети лампата и от ламбда сондата, защото за нея се съмняваме. Има и едно сакращение на колата LX, ако може да ми кажете какво значи. Благодаря предварително.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази лампа може да свети по много прични включително ламбда, принципно като дадеш контакт трябва да светва, така индикира че работи и след това гасне. При теб явно има някъде проблем които трабва да го установиш къде е като се прочетат грешките и отстраниш проблема след това може и да не я триеш грешката, тя ще се махне сама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега.И забравих да спомена че колата не е с оригиналния касетофон а е сас СД, и до колкото разбрах мога да си сменям опциите като дам на контакт и щракам копчето за заноляване на километрите ако греша поправете ме.Никои ли не знае какво значи това сакращение на колата LX. Благодаря ви предварително.

Редактирано от chkl
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли кой да каже какво значи това съкращение ? И навсякъде ли където правят диагностика, ще ми кажат какъв е проблема ? Моля ви голеги помагайте.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде, където разполагат със съответния за модела софтуер и хардуер. И си запиши какви грешки са прочетени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това съкращение е нивото на оборудване на конкретния автомобил, какви екстри има или няма в твоята Каризма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде, където разполагат със съответния за модела софтуер и хардуер. И си запиши какви грешки са прочетени.

 

Аз бих добавил и да разбират и да могат да работят с този софтуер. :icon_crying: Да повторя колегата klarnetko , Пловдив - Милен ! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека да я докарат, пък ще видим....

Може и до Пловдив да отида. Благодаря ви за отговорите.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...