Премини към съдържание

Водна помпа за Галант дизел


Todor V.

Препоръчано мнение

Колеги,

така като гледам водната ми помпа ще сдава багажа скоро време и трябва да си вземам нова.

Някой може ли да ме ориентира за ориентировъчна цена, имат ли те марка по-скъпи, по-евтини, различават ли се по качество. Може и на Л.С. който може да ми намери направо да ми пусне като оферта аз така или иначе трябва да си взема от някъде.

Колата е Галант дизел TD GLS 2000г.

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За този Галант са само скъпи, евтините отдавна са свършили, даже изобщо не са се предлагали ..:)

За това и няма да получиш много оферти за цени, освен от Миро- предполагам ..

По спомени беше над 300 лв. цената ..

Аз на моите клиенти за това ги рециклирам с компоненти на GMB, поради горната причина ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За този Галант са само скъпи, евтините отдавна са свършили, даже изобщо не са се предлагали ..:)

За това и няма да получиш много оферти за цени, освен от Миро- предполагам ..

По спомени беше над 300 лв. цената ..

Аз на моите клиенти за това ги рециклирам с компоненти на GMB, поради горната причина ..

 

Колега,

какво ще рече това "рециклиране" на водната помпа и то надеждно ли е какво струва като цена и имаш ли идея колко км може да се кара по този начин, рисковано ли е за двигателя (може ли да блокира примерно и да скъса ремъка?)

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

какво ще рече това "рециклиране" на водната помпа и то надеждно ли е какво струва като цена и имаш ли идея колко км може да се кара по този начин, рисковано ли е за двигателя (може ли да блокира примерно и да скъса ремъка?)

Благодаря предварително

Рециклиране ще рече, нов лагер, нов фибър и нова турбинка, само кожуха на помпата остава старият ..

Струва 120 лв., а на останалите въпроси и производителите на нови помпи не могат да ти дадат точен отговор :D някои карат и по 500к. други блокират и на по 50 к. всичко е въпрос на късмет и на спазване на инструкциите за натягане на ремъка ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

така като гледам водната ми помпа ще сдава багажа скоро време и трябва да си вземам нова.

Някой може ли да ме ориентира за ориентировъчна цена, имат ли те марка по-скъпи, по-евтини, различават ли се по качество. Може и на Л.С. който може да ми намери направо да ми пусне като оферта аз така или иначе трябва да си взема от някъде.

Колата е Галант дизел TD GLS 2000г.

Благодаря предварително

Провери в Автопионер (до гарата)какво ще ти предложат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :mitsu-smiley: Искам да питам колегата Todor V , а и други знаещи колеги, как се установява, дали е за смяна(рециклиране) водната помпа :icon_blush: И аз карам същия дизелов, само че 97-ма година...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :mitsu-smiley: Искам да питам колегата Todor V , а и други знаещи колеги, как се установява, дали е за смяна(рециклиране) водната помпа :icon_blush: И аз карам същия дизелов, само че 97-ма година...

 

Ами то едва ли има някакъв 100% надежден метод (предполагам че е необходимо да се сменя на определени км), но аз от няколко месеца насам си я чувах като вие но не бях сигурен и след като забелязах че ми изчезва антифриза от известно време насам и започнах да търся причината. В моя случай я разбрах (идеята беше на колегата Емил Димитров за което съм му безкрайно благодарен) като запалих дигателя студен оставих го да поработи няколко минути и след това го угасих. и след няколко минути започна да капе отдолу точно под водната помпа.

Редактирано от Todor V.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...