Премини към съдържание

Прехвърляне собствеността на кола


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, казусът е следния: Колата се води на името на съпругата ми, а тя е със софийска лична карта. Въпроса ми е следния, мога ли да прехвърля колата на мое име, за да я регистрирам с търговищки номера(аз съм от Търговище). Трябва ли да се минава по цялата процедура по покупко-продажба, като с трето лице или е по-различно. Целта на цялото занятие е да избегна по-високите столични застраховки и данъци. Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как е придобито МПС-то? Ако е с покупка по време на брака не може да стане.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как е придобито МПС-то? Ако е с покупка по време на брака не може да стане.

Да, бяхме женени когато купихме колата. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти я продаде, защото е СИО. Освен ако не се прежалиш за още две покупко-продажби. А и в София цените се държат сравнително ниски, така, че ако не възнамеряваш да караш колата още 10 години няма смисъл. Би ти струвало горе-долу колкото разликата за поне 2 години.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае как стоят нещата с генерално пълномощно,това би дало правото да се разпорежда с колата,съоиветно да я пререгистрира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Генерални пълномощни в общия смисъл няма. С пълномощно упълномощеният може да извършва разпоредителни сделки с колата, но ми е интересно как ще я пререгистрира с пълномощно и на чие име?

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...