Премини към съдържание

Сваляне на дисплей/борд.комп./ Space Star


VenciTT

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!

От скоро съм горд собственик на "Звездичка" 99-ти набор.

Единствено леко ме смущава дисплея на борд. комп-а половината цифри са доста бледи , след като леко притисна основата на копчетата за часовника се оправя , но не за дълго и пак избледнява.

До колкото разбрах може да е от спойка или нещо подобно..

Само не мога да се осмеля да извадя дисплея - просто не знам как излиза от таблото с обгръщащият корпус...

от коя страна са придържащите зъбчета, или трябва да бръкна откъм отвора за касетофона... ?

Ще съм благодарен ако някой запознат с проблема сподели решението

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

От скоро съм горд собственик на "Звездичка" 99-ти набор.

Единствено леко ме смущава дисплея на борд. комп-а половината цифри са доста бледи , след като леко притисна основата на копчетата за часовника се оправя , но не за дълго и пак избледнява.

До колкото разбрах може да е от спойка или нещо подобно..

Само не мога да се осмеля да извадя дисплея - просто не знам как излиза от таблото с обгръщащият корпус...

от коя страна са придържащите зъбчета, или трябва да бръкна откъм отвора за касетофона... ?

Ще съм благодарен ако някой запознат с проблема сподели решението

:)

 

Привет колега!

Сваля се горният корпус първо и след това се виждат винтовете. Мисля, че първо отзад (от страната на челното стъкло) се вадеше пластмасовия корпус, но не си спомням, свалях го отдавна. Потърси с търсачката имаше тема точно как се сваля, обяснено много подробно и добре аз от там почерпих информация и се справих. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно от страната на стъклото се сваля 1-во задната пластмаса.Добре е да се подпъхне нещо по-широко,обвито примерно с мека кърпа-лесно се жули пластмасата.Има щипки 2 към самата кора и 2 към горната обгръщаща пластмаса.След това самия дисплей е завинтен с 4винта към основата.След отвиването им се вади с обгръщащата пластмаса,която е на 2щипки отпред.След разглобяването на самия дисплей е нужно да се почисти лака с който са заляти спойките към LCD екрана и да се презапоят.

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, колеги!

При първа възможност (надявам се почивните дни) ще се заема с операцията по свалянето, вече по-решително. :)

Явно не съм ровил достатъчно за да открия темите, или не съм свикнал с търсачката още ;)

Още веднъж БЛАГОДАРЯ !

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...