Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Странно цъкане


svetliof

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Мицку Space Star 1.3 2001г вече го имам 3-4 месеца и съм му навъртял точно 2000 км. Когато го пазарих преди време на огледа в автокъщата ми направи впечатление особеният шум, който се получава при запален двигател. Автоджамбазина тогава се измъкна с номера, че не е карана известно време колата. Според думите му като я покарам 1 седмица и шума щял да изчезне. Това наистина стана и той отшумя за 2-3 дена. Станалото станало. От тук нататък аз съм поел грижата към автомобила.

 

От 3-4 дена това цъкане като от опашката на гърмяща змия се появи отново. И на студен и на загрял двигател. Пали се и на свободна скорост се чува цъкането. Натисна ли съединителя, то изчезва. Когато купувах колата при огледа с мен бе познат майстор и той веднага установи от къде идва шума. Една пластмасова вилка натиска кожухчето на някаква помпичка. Дори 1 мм да се натисне ръчно с ръка при работещ двигател и шума изчезва. Отпусне ли се, появява се отново.

 

Качил съм снимка, а така също и се опитах да запиша с телефона си шума на клипче в 3GP формат. За съжаление бе твърде шумно от пътя и от цъкането на инджекторите да се чуе проблемния шум.

 

Въпроса ми е колко голяма е белята, какво има да се прави, в какъв срок е препоръчително да се реагира и това свързано ли е с цялостната подмяна на съединителя? Той и без това си отделя на "11-тия" етаж.

 

EDIT: Ако има връзка и е от значение,...спирачната течност е сменена веднага след покупката.

 

Благодаря на всички, които ще се отзоват.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега сменяй съединителя,преди година при мен беше същото сега е съвсем друго,не се подвеждай че на японеца суединитела отдилял по-горе.Комплекта ми излезе около 150-160 лв.от магазина на пл.Шахбазян :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега сменяй съединителя,преди година при мен беше същото сега е съвсем друго,не се подвеждай че на японеца суединитела отдилял по-горе.Комплекта ми излезе около 150-160 лв.от магазина на пл.Шахбазян :good:

 

Здравей колега, след Панаира смятам да го сменям, за да не отиде и маховика. Усещам аз че колата се мъчи да тръгне и това го отдавах на малко тежкото купе. Може и съединителя да е приплъзвал. При тебе подобри ли се влизането на скоростите след смяната на му?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...