Премини към съдържание

Рециклиране на турбо


n67

Препоръчано мнение

Здравейте,колеги.Вчера рових по мотора щото ми протече водното съедеинение което охлажда турбото,и установих че има осезаем страничен луфт на оста.За мен това е сигурен признак че турбото е тръгнало.Та въпроса ми е ако някой знае къде в София рециклират трбини да пише.Устройва ме и втора употреба. :mitsu-smiley: Спейс рънър 98г.4Д68 двигател.vin.JMBSNN18WWU000456.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.Вчера рових по мотора щото ми протече водното съедеинение което охлажда турбото,и установих че има осезаем страничен луфт на оста.За мен това е сигурен признак че турбото е тръгнало.Та въпроса ми е ако някой знае къде в София рециклират трбини да пише.Устройва ме и втора употреба. :mitsu-smiley: Спейс рънър 98г.4Д68 двигател.vin.JMBSNN18WWU000456.

Митко турбото е изпитан човек ,занимаващ се с ремонта на турбини,обаче едно време беше на едно място ,сега е на друго, което аз не знам........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Митко турбото е изпитан човек ,занимаващ се с ремонта на турбини,обаче едно време беше на едно място ,сега е на друго, което аз не знам........

Мерси,колега.Адали е вярно това, че оста била с керамични втулки,като се ремонтират се заменят с бронзови които не издържат :icon_hmm: .Дли да не си :drive: така докъто не пръсне,пък после да си търся втора употреба?.Още едно питане,еднакви ли са турбините на моя рънър и на спейс вагон 2000тд.

Редактирано от n671210
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,колега.Адали е вярно това, че оста била с керамични втулки,като се ремонтират се заменят с бронзови които не издържат :icon_hmm: .Дли да не си :drive: така докъто не пръсне,пък после да си търся втора употреба?.Още едно питане,еднакви ли са турбините на моя рънър и на спейс вагон 2000тд.

Ако луфта е само радиален, карай си така и не го мисли- може и да надживее рециклирана турбина ..

Ако има и аксиален луфт, тогава може да се замислиш за рециклиране, или за друга турбина..

Турбините са еднакви с вагона ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако луфта е само радиален, карай си така и не го мисли- може и да надживее рециклирана турбина ..

Ако има и аксиален луфт, тогава може да се замислиш за рециклиране, или за друга турбина..

Турбините са еднакви с вагона ..

Мерси колега,поуспокоих се.Луфта който го има е само настрани,по оста на въртене.Не мога да преценя колко е но си се усеща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...