Премини към съдържание

LANCER 4WD (1988)


BULL

Препоръчано мнение

Здравейте на всички,

 

Имам един въпрос за който ми казаха , че тук ще получа най-компетентно мнение ...

 

Интрересувам се възможно ли е "Лансер"комби/1987/ ,1.500 куб.см да бъде оборудван с двигател,трансмисия и ходова част от "Лансер"комби 4WD /1988/, 1.800 куб.см.

 

За всяка информация по темата, ще бъда много благодарен...

Най-вече искам да видя поглед от долу и на двете коли, за да разбера дали има нужните места за поставянето на всичко.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Съмнявам се да стане, или поне ще е много пипкава работата. Не знам как е при Лансер-а, но при Галант от тези години разликите в купето са големи.

На първо място вероятно ще е проблем насаждането на двигател+скоростна кутия+раздатъчна от 4WD в коша на 2WD!

После не се знае дали купето ти има същия тунел като на 4WD за кардана, почти сигурно е различно и няма и къде да се захване висящия лагер...

Задното окачване поне при Галанта е различно, при купе 4WD си има място и за задния диференциал и за самите носачи отзад - много преправяне ще е нужно!

Не знам какъв точно е случая, но моят съвет е по-добре ползвай оригиналното купе 4WD ако не е смляно де. Вероятно ще ти излезе по изгодно да освежиш/съживиш него, отколкото да преправяш купето на 2WD в 4WD!

Успех!

Дано съм бил полезен.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързият отговор.

 

Днес започвам със сравнението и оглеждането на детайлите.

 

Предположих, че за кардана няма да има място, но като погледнеш коша си личи , че има място за по-голям двигател.

 

Все пак едва ли са предвидили и улей за кардана ... хехе и то в модел с една година по-стар :)

 

Поздрави !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Предположих, че за кардана няма да има място, но като погледнеш коша си личи , че има място за по-голям двигател.

 

 

Място за двигатела има бол, улей за кардана също си има, той минава през улея за генерацията и това са ти най малките проблеми ...:)

Най големият проблем е окачването на задният мост .. Твоето е хванато в края на двата прага, като самиат мост се захваща за купето, а при 4Х4 моста стои на разстояние от купето и е захванат чрез щанги, но на съвсем различни места, където пък купето е подсилено с планки, а на твоето купе тези планки ги няма ..

Т.е. приликата на задните мостове е като при крокодил и северен елен ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...