Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Колеги,ако някой е по навътре с материята карбонови нишки(влакна),моля да ме просветли.

 

1.Допустимо ли е да се правят елементи на кола от плат от еднопосочни карбонови влакна(тоест да не са оплетени на Х)

2.На колко пласта се правят елементите.

3.Върху готовият елемент какво се прави (боядисване,лакиране)

post-4158-038484200 1304274225_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,ако някой е по навътре с материята карбонови нишки(влакна),моля да ме просветли.

 

1.Допустимо ли е да се правят елементи на кола от плат от еднопосочни карбонови влакна(тоест да не са оплетени на Х)

2.На колко пласта се правят елементите.

3.Върху готовият елемент какво се прави (боядисване,лакиране)

Зависи какво ще изработваш,колега.Здравината на карбона идва точно от кръстосването на нишките.Ако ще боядисваш детаила,има много по евтин вариянт.Има различни видове стъкломат,ровинг,и др,които са в пъти по евтини от карбона.Ако търсиш ефекта на карбоновата повърхност,трябва калъпа да е хубав,да се вакумира та повърхноста да заеме всички извивки на калъпа,за да мине с едно полиране без боя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не си правя излюзията,че мога да направя нещо в гаражни условия.

 

Благодаря за отговора

Е колега,чак пък да не може.Може но с повече ентусиазъм,на принципа проба,грешка.Иначе тябва да идеш при някой, който се занимава с нещо такова да крадеш занаят.Аз работя със стъкломат,ремонт на детаили предимно, мога да ти покажа някои неща.Гледам от София си,Сливница е на 20-25км.

Редактирано от n671210
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Малеее страшно много неграмотни хора на едно място,за този форум си трябва преводач :icon_doh: Иначе го изчетох до колкото мога целия и ми стана ясно че си трябва и някой друг инструмент,а не само ножица за карбона и четка за мазане на смолата.

 

 

Колега n671210,за съжаление вече няма да имам време за проба грешка,а и ентусиазмът се охлади малко след като рабрах че търсеното от мен олекотяване няма да има ефект поради малкото тегло на плануваните елементи,а и не толкова елементарното изпълнение,въпреки че търся само олекотяване без визуален ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Ами олекотяване без визуален ефект остави една седалка, един волан, три педала и скоростен лост и си я олекотил възможно най-добре :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Пичове,аз се пробвах да правя някой карбонови неща.

Пръснах едни 90лв и видях колко е трудно в домашни условия за да стане детайла перфектен.

За направата на един капак трябва вакуум,да се направи отливка и въпреки това стават грешки,а една грешка струва около 4-5квадрата карбон*80лв.(с капаци не съм се занимавал,приятел ме запали по карбоновите щуротии,а той направи няколко)

Аз се пробвах да направя няколко интериорни детайла.

Основният проблем в домашни условия е вакуума.Без вакуум не могат да се извадят балончетата от смолата.И след като се почне обработката с водна шкурка 1000,2000 и тези балончета стават дупки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...