Премини към съдържание

смяна на маншон полуоска


Препоръчано мнение

Здравейте,колеги.Заради предстояща смяна на кормилни накрайници,качих колица на подемник да проверя дали няма нещо друго, и се оказа, че има и скъсан маншон на вътрешно каре.Слава богу все още има грес,и няма луфтове.Прегледах с търсачката,но не намерих описание на начина на смяна,и затова да питам за насоки.Авто механик съм, но не съм сменял точно такова.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еее, колега, не знаеш ли? Лазар е ясновидец....

Шегата на страна колеги.Трябва ли да вадя цялото каре от скоростие,или излиза само звездочката от кожуха?.Защот за да се смени маншона, двете трябва на се разглобят.

Редактирано от n671210
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шегата на страна колеги.Трябва ли да вадя цялото каре от скоростие,или излиза само звездочката от кожуха?.Защот за да се смени маншона, двете трябва на се разглобят.

Шегата настрана, ама като питате нещо, казвайте и за какъв автомобил точно става дума ..:)

Ако е за това от аватара ти, само откачаш голямата скоба на маншона и издърпваш полуоската .. После махаш зегерката на тройника и изваждаш карето, после и малката скоба и маншона е долу ..

После сглобяваш по обратният ред, като не забравяш да сложиш грес (сУевременно) :D

 

п.п. На вътрешните карета е за предпочитане черна (графитена) и накрая :drive: ..:rulez:

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шегата настрана, ама като питате нещо, казвайте и за какъв автомобил точно става дума ..:)

Ако е за това от аватара ти, само откачаш голямата скоба на маншона и издърпваш полуоската .. После махаш зегерката на тройника и изваждаш карето, после и малката скоба и маншона е долу ..

После сглобяваш по обратният ред, като не забравяш да сложиш грес (сУевременно) :D

 

п.п. На вътрешните карета е за предпочитане черна (графитена) и накрая :drive: ..:rulez:

Благодаря колега,това ме интересуваше.Моя грешка че не съм уточнил модела,моля за извинение.Ще взема от сервиза една синя грес,за главини.Дали е подходяща?.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...