Премини към съдържание

Щастлив собственик на Pajero 3.2 DI-D


Препоръчано мнение

Здравейте колеги и и притежатели на трите диаманта! От вчера съм горд собственик на Pajero 3.2 DI-D къса база, автоматик, 2001г. За три месеца колебание какво точно да си взема за да тегля 6-7 метрова каравана се спрях на този автомобил. Ще съм ви много благодарен за вашето професионално мнение, съвети за потдръжка и тънкости при управлението на джипката! Изчетах доста инфо относно автомобила и леко се претиснявам за тази прословута горивонагнитателна помпа! Има ли определени бензиностанции където да зареждам, трябва ли винаги да слагам добавки към горивото, какво масло е хубаво да му наливам и т.н.? Абсолютно всичко което сметнете за полезна информация, ще ми е от значение. Благодаря ви предварително.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Вече осем месеца карам джипката и общо взето съм доволен с няколко изключения! На първо място са спирачките. Взех го с криви задни дискове, след което ги смених с нови, но без накладките, тъй като си бяха ОК и след само 1500 км започна пак да тресе отзад! След още 3000 км почна да тресе и отпред! Дефект ли е това, поправимо ли е и знае ли някой къде мога да сменя дисковете с някаква гаранция?

Другият ми проблем е, че не мога да направя реглаж, тъй като в сервизите не могат да развият реглажните болтове! Казват да си купя комплект такива и старите се късат! Малко е отворила задницата, но не яде гумите! Отпред ми тегли наляво!

Дайте съвети и идеии, къде и как мога да отстраня тези проблеми.

Благодаря предварително. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече осем месеца карам джипката и общо взето съм доволен с няколко изключения! На първо място са спирачките. Взех го с криви задни дискове, след което ги смених с нови, но без накладките, тъй като си бяха ОК и след само 1500 км започна пак да тресе отзад! След още 3000 км почна да тресе и отпред! Дефект ли е това, поправимо ли е и знае ли някой къде мога да сменя дисковете с някаква гаранция?

Другият ми проблем е, че не мога да направя реглаж, тъй като в сервизите не могат да развият реглажните болтове! Казват да си купя комплект такива и старите се късат! Малко е отворила задницата, но не яде гумите! Отпред ми тегли наляво!

Дайте съвети и идеии, къде и как мога да отстраня тези проблеми.

Благодаря предварително. Поздрави

Има проблем в дисковете по принцип ,и то ако сложите някакви дискове ,а не точно оригинални или усилени такива......нови дискове се сменят заедно с накладките, без значение че старите са ви били ок......

По ? с реглажа, ако става дума за задния мост, то там е кофти положението , тъй като действително има такъв проблем при тях ( както и при други модели на :mitsu-smiley: ) и ако са клеасали болтовете , то освен тях ,трябват и втулките на носачите да се сменят, тъй като парчето от болта след рязането му пак оставя във втулките.........ДЕйствително това е проблем и трябва да се отрежат,после избият втулките от носача и т.н.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Най-вероятно ще се ходи до Балкан Стар и всичко от там! Макар и да ми отрежат главата, след това мога да им търся отговорност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Най-вероятно ще се ходи до Балкан Стар и всичко от там! Макар и да ми отрежат главата, след това мога да им търся отговорност.

Ще ти я резнат ,ама от кръста..........и няма да получиш никаква гаранция по предлог че дискове и накладки са консуматив .......вЕрвай ми....... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...