Премини към съдържание

Как се минава граница с бебе ?


Препоръчано мнение

Колеги, има ли някой запознат с това как се минава границата с Гърция с бебе ?

 

Мисля си че единственто решение е да му извадим паспорт, което на свой ред поражда въпроса какви документи са необходими за издаването на задграничен паспорт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва му, разбира се... А и твоят вече не е бебе, щерката беше на 8 месеца, като и извадих и беше голям цирк във фотото като я снимаха.

За документи - носете му акта за раждане и там ще ви кажат за другото - декларация от двамата родители, или в заявлението се попълва каквото е необходимо... За най-сигурно пиши едно лично на Diritas, той ще ти каже най-точно. За да избегнете документацията и декларации и нотариуси трябва да сте двамата в Районното

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам процедурата е следната:

Отивате двамата със съпругата ти в районното полицейско управление където се води малкия.

Подавате заявление, плащате такса (10-20лв) снимат го и след определения срок отиваш и взимаш паспорта ти или жена ти.

 

Иначе ако ще пътуваш с детето извън граница задължително ти трябва задграничен паспорт и за всеки случай копие от акта за раждане.

Ако излиза само единия родител с него трябва нотариално заверено пълномощно от другия, че е съгласен.

Това е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

:mitsu-smiley: Колеги,имам следният въпрос :mitsu-smiley:

При влизане в Гърция,трябва ли да се купува винетка за техните пътища и ако "да",на какви цени са?

Също така,задължително ли е да си купя зелена карта и продават ли такива на ГКПП-ве?

:mitsu-smiley: Приятен ден :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам колега от Петрич които редовно пътува в Гърция и не съм видял да има някаква винетка на стъклото, нито пък са ни искали някакъв документ на границата.

А за зелената карта е задължително да си я вземеш от застрахователя си които е направил гражданската отговорност.

 

Приятно пътуване в Гърция и да спазваш ограниченията, че глобите им са солени. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналият месец ходихме до Волос . Винетки няма има каси където се плаща за магистралите .

Зелена карта е хубаво да си я носиш но ако нямаш не е проблем нали все пак сме Е.С. Аз бях без такава .

Поздрави и приятно пътуване :)

Редактирано от iansto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...