Премини към съдържание

Въпросчета за Pinin 1.8


Препоръчано мнение

Здравейте!

От днес съм член на форума и собственик на Пинин 1,8 GDI 2000г.

Първите ми впечатления от колата са добри. Двигателят работи точно както е описано тука във форума. Прочетох доста теми и бях подготвен при покупката. Супер полезни неща пише втози форум, евала на хората тук. Браво.

 

Аз вече като собственик имам следните четири въпроса.

 

1. Много е чувствителен педала на газта, при съвсем леко друсване като го бутнеш и колата се ускорява. може ли да се намали тази чувствителност?

2. Има една шайба долу в центъра на двигателя която върти два ремъка един за динамото, а другият не знам за какво. И въпросната шайба така да се каже "алтави" при ниските обороти, като се подаде газ се стабилизира. Под "алтави" имам предвит че се се върти и усуква леко.

3. Този двигател с ангренажен ремък ли е? Ако да колко струва смяната? Продавача каза, че уж е сменил ремъците и маслото, ама ме съмнява че не е пипал ангренажа ако има такъв.

4. Кое е най-доброто масло за този двигател, на километраж е 90000 мили. Предполагам, че може да са реални.

 

Мотора е много тих на място истински ме впечатли.

 

Благодаря ви предварително!

Редактирано от jovko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно сам ще трябва да си отговоря на въпросите.

 

1. На педала за газ се свиква.

2. Въпросната шайба била демпферна и е за смяна.

3. С ангренажен ремък е.

4. Маслото ще го проверя тези дни.

 

Това е за сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Колега, честито за джипа, да си го караш безаварийно колкото време поискаш. Жалко, че никой не ти е отговорил на въпросите, но виждам, че и сам си се справил...явно собствениците на Пинини не ги слуша много главата :D Още веднъж честито ;)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое е най-доброто масло за този двигател, на километраж е 90000 мили.

 

Аз бих заложил на 5W30, но става и 0W30 или 0W40....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за включването!

 

Джипчето е страхотно! Кара се много леко и е невероятно маневрено. Супер е за градска кола. На първо засичане на разхода пълно-пълно ми даде 12.7 на сто. Това е само градско и смятам, че не е зле. Демпферната шайба си я поръчах от Миро от Ратола и ми дойде на хубава цена.

 

А за маслото ми казаха 10w40, но имам време ще я покарам малко така.

 

За сега само не съм виждал да свети лампата GDI Eco. Какво означава това?

Редактирано от jovko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Масло си сложи 5W30 ,аз бях с 10в 40 и не работи така добре.откакто го смених мотора не се чува.

Лампата ГДИ еко ще ти светне когато караш икономично,най - вече свети на дълъг път при нормална скорост.

Разхода може и да падне -моя дава 11 зимата ,лятото пада до 9-9.5 ,ама си зависи как го караш ,с много ручкане ще харчи.

Иначе поздрави за колата много е добра ,аз 4 години карам такъв и съм много доволен.

Редактирано от BakoTaso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря BakoTaso

В момента двигателя работи страхотно, много тихо и спокойно. Жалко че не знам с какво масло е в момента. Ще събера още малко мнения по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Масло си сложи 5W30 ,аз бях с 10в 40 и не работи така добре.откакто го смених мотора не се чува.

Лампата ГДИ еко ще ти светне когато караш икономично,най - вече свети на дълъг път при нормална скорост.

Разхода може и да падне -моя дава 11 зимата ,лятото пада до 9-9.5 ,ама си зависи как го караш ,с много ручкане ще харчи.

Иначе поздрави за колата много е добра ,аз 4 години карам такъв и съм много доволен.

Здравей колега и честито!За лампата на GDI Да ти кажа,че не на всички модели има такава.На таблото има оставено прозорче,но отзад няма лампичка и няма никакви фабрични изводи към нея.Аз съм съсПинин 2000см3 от 2001г.и когато изваждах таблото установих този факт.Това е фабрично така,ане някой да е правил някакви промени по колата.Успех и приятно пътуване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря BakoTaso

В момента двигателя работи страхотно, много тихо и спокойно. Жалко че не знам с какво масло е в момента. Ще събера още малко мнения по въпроса.

 

 

Докато бях с 10 в 40 доливах на всеки 3000 км по половин кило масло .Сега с 5в30 на 5000 не е мръднало и грам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...