Премини към съдържание

ГДИ - лампата за ламбда сондатат понякога свети, понякога-не


momo81

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

след около 150 км. шофиране на дълъг път ми светва лампата за ламбда сондата. разлика в поведението на колата(Волво С40 с Ваш мотор :) ) не усещам, като изключим това, че сякаш ми се вдига разхода малко(но може да е мое лично внушение). Карам градско - лампата не свети, отново тръгвам на дълъг път, изминавам 150-200 км. и лампата пак светва. Намерих една стара тема, в която колега е имал подобен проблем, но не разбрах как и дали го е решил понеже в темата не е "довършена"(ако мога така да се изразя). Бих бил благодарен, ако можете да ми дадете някакъв съвет, 4е предполагам ида ли на сервиз веднага ще ми кажта 4е е за смяна, а аз имам едно на ум, че може и да не е. Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

след около 150 км. шофиране на дълъг път ми светва лампата за ламбда сондата. разлика в поведението на колата(Волво С40 с Ваш мотор :) ) не усещам, като изключим това, че сякаш ми се вдига разхода малко(но може да е мое лично внушение). Карам градско - лампата не свети, отново тръгвам на дълъг път, изминавам 150-200 км. и лампата пак светва. Намерих една стара тема, в която колега е имал подобен проблем, но не разбрах как и дали го е решил понеже в темата не е "довършена"(ако мога така да се изразя). Бих бил благодарен, ако можете да ми дадете някакъв съвет, 4е предполагам ида ли на сервиз веднага ще ми кажта 4е е за смяна, а аз имам едно на ум, че може и да не е. Предварително благодаря!

Не знам при Волво как е ,но на :mitsu-smiley: -та няма отделна лампа за ламбда сондата...........свети си чек -а.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Волвата са две лампи...... Едната си е CHECK, а другата свети когато проблема е такъв, че се нарушават еконормите на които отговаря автомобила. При Волво тази лампичка е със знак на ламбда сонда, но не означава че проблема е в нея. Трябва си диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Волвата са две лампи...... Едната си е CHECK, а другата свети когато проблема е такъв, че се нарушават еконормите на които отговаря автомобила. При Волво тази лампичка е със знак на ламбда сонда, но не означава че проблема е в нея. Трябва си диагностика.

 

Именно - свети ми тази лампа, която е със знак на гръцката буква ламбда. Благодаря за отговорите, през почивните дни ще ида на диагностика и ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...