Премини към съдържание

Паджеро Спорт 2.5 ТДИ 2006г


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,наложи ми се да ползвам 4х4 и включих предния мост,но лампата на таблото не светна.Реших,че проблема е в нея,но установих,че предния мост не работи.Продължих да карам така и след 1-1.5км.лампата светна и веднага се усети разликата.Днес се случи същото,но след 0.5метра.Сега се сещам,че по някой път,когато дам на конкат докато подгряват свещите индикатора за 4х4 мига./ако изобщо това има значение/.Вчера исках да включа 4х4,спрях колата бутнах лоста напред и светна лампата на ABS-а върнах лоста и лампата изгасна.Ако някой се е сблъсквал с този проблем или има представа от какво е моля да сподели.Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,наложи ми се да ползвам 4х4 и включих предния мост,но лампата на таблото не светна.Реших,че проблема е в нея,но установих,че предния мост не работи.Продължих да карам така и след 1-1.5км.лампата светна и веднага се усети разликата.Днес се случи същото,но след 0.5метра.Сега се сещам,че по някой път,когато дам на конкат докато подгряват свещите индикатора за 4х4 мига./ако изобщо това има значение/.Вчера исках да включа 4х4,спрях колата бутнах лоста напред и светна лампата на ABS-а върнах лоста и лампата изгасна.Ако някой се е сблъсквал с този проблем или има представа от какво е моля да сподели.Благодаря.

Хмм..........според мен най добре е да се прочете грешката от АБС- а и тогава,иначе са доста предположенията .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че ТАЗИ ТЕМА ще ти помогне. Виж си буксите дали не са клеясали, дори и да не са, пак ги напръскай с контактен спрей! Смятам, че след това няма да има проблем с диференциалът. Това са две вакуумни помпички, ако не им се подава добър сигнал, правят проблем. Моят 2002-ра година правеше същите мизерии, като тези описани в линкът. Отворих, почистих в спиртен разтвор, напръсках със спрей, сглобих обратно и проблемът изчезна. Намират се от страната на пасажера (в коша при моторът), абе най-добре утре ще направя снимки и ще ги кача.

 

П.п. Ей така изглежда: IMG_0096

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Митко,благодаря ти за професионалния отговор.При първа възможност ще открия тези помпи и ще направя както казваш пък ще видим дали ще се оправи и при мен.Когато имам резултат ще пиша пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е снимка на мястото: http://picbg.net/u/3485/41528/512762.jpg

 

Успех!

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Митко,двете букси за които казваш виждат ли се отгоре или трябва да ги търся от долу/канал/?Днес погледнах набързо/на бензиностанцията/,но не ги видях.Сега видях снимката,но аз там имам акумулатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Митко,двете букси за които казваш виждат ли се отгоре или трябва да ги търся от долу/канал/?Днес погледнах набързо/на бензиностанцията/,но не ги видях.Сега видях снимката,но аз там имам акумулатор.

Защото купетата са различни, нямат нищо общо.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото купетата са различни, нямат нищо общо.

Тогава каде се намират тези помпи,когато колата е с два акумулатора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава каде се намират тези помпи,когато колата е с два акумулатора?

Трябва да се пада точно под десният (от страната на пасажера) акумулатор. Ето на тези снимки е показано добре! Предполагам имаш някаква стойка за вторият акумулатор, не знам как може да се стигне до тях, през тази стойка.

 

П.п. С каква дирекция е джипа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се пада точно под десният (от страната на пасажера) акумулатор. Ето на тези снимки е показано добре! Предполагам имаш някаква стойка за вторият акумулатор, не знам как може да се стигне до тях, през тази стойка.

 

П.п. С каква дирекция е джипа?

Ляв волан

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...