Премини към съдържание

въпросче за километража


mladen.bg

Препоръчано мнение

Здравейте всички колеги от форума.Понеже от няколко дена съм със :mitsu-smiley: SPACE STAR искам да задам някои вапрос относно колата.На километража като дам на контакт излизат 2буквички А и Б А са километрите минати след заноляването а Б какво показва? Неми е ясно и този бутон които е на борд компютара в ляво за ко се използва и как по точно.Понеже оргиналният касетофон го няма кои функции остават и могат да се ползват.Иначе колата много ми хареса удобна широка и просторна движи се перфектно немога да и се нарадвам.Да се надявам че ще ми служи вярно като старото :mitsu-smiley:.След празниците мисля да и направя необходимата профилактика смяна на масла ремаци и филтри.Ще съм благодарен на всеки които ми даде отговор на въпросите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и със здраве да си я караш.

 

А В - това са дневни километражи, в всички коли ги има но тук са два.

Аз винаги единият го занулявам при смяна на масло и така си следя колко ми остава до следваща смяна.

 

Бутонът от ляво служи за зануляване на стойностите на компютъра, който са

1. Среден разход

2. Средна скорост

3. Колко километра може да се измине с горивото в резервоара.

 

Могат да се зануляват само показанията само от първите 2 точки.

 

Кой показания да ти се показват на дисплея се сменят от бутон на оригиналния касетофон но

при теб щом го няма имаше и друг начин за смяна http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=5701 8 коментар.

 

Аз лично съм го оставил да ми показва среден разход и след всяко зареждане нолирам стойността с лявото копче.

 

Поздрави

Редактирано от redsxz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички колеги от форума.

 

Здравей колега! Буквите А и Б са два независими километража който може да си засичаш, например зануляваш и двата и тръгваш от точка "А" и стигаш до точка "Б" където зануляваш единия от километражите А или Б (например А) и отиваш до точка "В" . И тогава километраж А ще показва разстоянието м/у "Б" и "В" ,а километраж Б ще показва разстоянието м/у "А" и "В" . Превключването става само с леко натискане на бутона за зануляване, а зануляването като задържиш по-дълго.

За дисплея:

Пъха се ключът (не се завърта)

Натиска се и се държи безцветното копче под дисплея на компютъра - (reset-а)

Докато държим копчето, завъртаме ключа, така че да светнат индикаторите по таблото (не се запалва автомобила)

все още държейки натиснато безцветното копче, натискаме бутона в дясно - SET, с който се превключва между трите показания (среден разход, оставащи километри , средна скорост).

Избраното ще седи така докато не се смени отново по тази процедура.

Изтегли си и ръководството на Спейс стар и там е описано почти всичко. -има го на български ето линк

Колегата ме е изпреварил и е отговорил преди мен.

Редактирано от niksun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...