Премини към съдържание

Измерване на лети джанти


Препоръчано мнение

Дойде време да се слагат зимните гуми. Направило ми е впечатление, че всеки път майсторите предлагат да ми замерят летите джанти и всеки път казват, че трябва да се изправят. Обаче лансерът си движи нормално, не усещам никакви проблеми с колелата. Веднъж се прецаках и за изправяне дадох 80 кинта (2x40) без да усетя разлика след това.

Въпросът ми е, къде ще ми измерят джантите, без да ме лъжат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време да се слагат зимните гуми. Направило ми е впечатление, че всеки път майсторите предлагат да ми замерят летите джанти и всеки път казват, че трябва да се изправят. Обаче лансерът си движи нормално, не усещам никакви проблеми с колелата. Веднъж се прецаках и за изправяне дадох 80 кинта (2x40) без да усетя разлика след това.

Въпросът ми е, къде ще ми измерят джантите, без да ме лъжат?

 

Наистина, летите джанти са по-меки от стоманените и са по-податливи на изкривяване, вследствие удари.

Освен това, при по-ниски температури, алуминиевата сплав, от която са изработени джантите, става доста

крехка и лесно се изкривява и чупи. Именно затова е препоръчително през зимата да се използват стоманени джанти.

Колкото до проверката на джантите, тя е елементарна и се състои в следното: Преди да се постави гумата, джантата

се слага на баланс-машината и се завърта /както е без гума/. Ако отклонението в коя да е равнина е повече от 40-50

грама, наистина е необходима корекция /която за нормални отклонения не трябва да превишава 10 лв. на джанта/.

За да не те лъжат, поискай да гледаш показанията на баланс машината. И избирай гумаджийница, чиято машина е с монитор

/като на компютрите/. Успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е крива и пак да е балансирана. Наистина някой си намират допълнителна работа с изправяне на незначителни кривини, но... съдба :icon_blush:

Ако се стигне до там да усещаш разликата - значи положението е било страшно. Не трябва да се стига до там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...