Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Колеги,купих си Паджеро къса база 2.8,автоматик.Изпробвах го на офроуд.При спускане на стръмен терен

включвам 4llc .А лоста на автомата на L,но скороста като спускам не намаля,все едно че съм на директна.Понеже не съм карал Паджеро,това нормално ли за този джип?Колата при това положение е със задвижващи 4 колела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,купих си Паджеро къса база 2.8,автоматик.Изпробвах го на офроуд.При спускане на стръмен терен

включвам 4llc .А лоста на автомата на L,но скороста като спускам не намаля,все едно че съм на директна.Понеже не съм карал Паджеро,това нормално ли за този джип?Колата при това положение е със задвижващи 4 колела.

Хмм........я пробвай пак ,но без L..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и на 2 и на D при включен малък лост на 4 LLC и като се движи колата е с вкл 4 по 4 но скоростта не намаля и при 3-те положения-L,2,D е една и съща,оборотите са към 900 на празен ход

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и на 2 и на D при включен малък лост на 4 LLC и като се движи колата е с вкл 4 по 4 но скоростта не намаля и при 3-те положения-L,2,D е една и съща,оборотите са към 900 на празен ход
Има ли бутон Hold? Ако имаш, активирай го както е на L и трябва да не качва на по-горна скорост.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 900 оборота скоростта ще е една и съща независимо дали си на L, 2 или D. При едни и същи обороти ще има разлика при 4HLc и 4LLc (което са понижаващите предавки). Иначе не знам какъв е бил наклонът и колко е била висока скоростта, но Pajero-то все пак няма Hill Descent Control, тъй че не очаквай да се спуска с 3 км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен и на 4 LLC и 4 HLC скоростта е една съща това нормално ли е?

 

Според мен не. Нали затова се казват понижаващи предавки. Предавателното число се променя, съответно и скоростта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...