Премини към съдържание

Pajero Pinin 1.8 MPI - drive mode


Препоръчано мнение

Здравейте приятели на Pinin,

Обръщам се към вас като към познавачи на марката с един въпрос, който ме затрудни. При Pajero Pinin 1.8 MPI, 5 врати, на арматурното табло между километража и оборотомера има различни надписи - при едни автомобили е "Pajero Pinin", при други -"Full Time 4WD". Дали това означава и разлика в системата на задвижване?

Благодаря предварително за помощта!

Валентина

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели на Pinin,

Обръщам се към вас като към познавачи на марката с един въпрос, който ме затрудни. При Pajero Pinin 1.8 MPI, 5 врати, на арматурното табло между километража и оборотомера има различни надписи - при едни автомобили е "Pajero Pinin", при други -"Full Time 4WD". Дали това означава и разлика в системата на задвижване?

Благодаря предварително за помощта!

Валентина

Това ще рече , че системата 4х4 е постоянно зацепена .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ще рече , че системата 4х4 е постоянно зацепена .........

 

Благодаря за отговора!

Това, че е постоянно 4х4 е ясно в случая с надписа "Full Time 4WD". Въпросът е, че при някои модели с 5 врати надписът е друг - "Pajero Pinin", което едва ли е случайно и ме кара да мисля, че има разлика в системата 4х4 и когато тя не е Full Time, очевидно е друга и би могла да бъде, например, с вискомуфа. Джипове с надпис само "Pajero Pinin" се срещат предимно при модели 2002 година.

Задавам този въпрос, защото харесвам модела, но тази интересна разлика в надписите на арматурното табло ме възпира от покупка, тъй като явно не е типичното постоянно 4х4, с което е познат този модел. Едва ли производителят ще сложи различен надпис, просто за разнообразие...

Още веднъж благодаря и се надявам да разбулим заедно загадката!

Валя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Това, че е постоянно 4х4 е ясно в случая с надписа "Full Time 4WD". Въпросът е, че при някои модели с 5 врати надписът е друг - "Pajero Pinin", което едва ли е случайно и ме кара да мисля, че има разлика в системата 4х4 и когато тя не е Full Time, очевидно е друга и би могла да бъде, например, с вискомуфа. Джипове с надпис само "Pajero Pinin" се срещат предимно при модели 2002 година.

Задавам този въпрос, защото харесвам модела, но тази интересна разлика в надписите на арматурното табло ме възпира от покупка, тъй като явно не е типичното постоянно 4х4, с което е познат този модел. Едва ли производителят ще сложи различен надпис, просто за разнообразие...

Още веднъж благодаря и се надявам да разбулим заедно загадката!

Валя

На тези ,които пише само Пинин, може би е с виско муфа, а щом производитерля е подчертал че е Фул тайм, значи може наистина да е постоянно .............аз лично не съм виждал Пинин с Фулл тайм 4х4 .......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз лично не съм виждал Пинин с Фулл тайм 4х4 ...

И аз не съм виждал, ама съм му сменял гумите ..:lol:

Иначе разликата е в трансферните кутии..

post-3405-019259400 1285793382_thumb.gif post-3405-022409000 1285793432_thumb.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Това, че е постоянно 4х4 е ясно в случая с надписа "Full Time 4WD". Въпросът е, че при някои модели с 5 врати надписът е друг - "Pajero Pinin", което едва ли е случайно и ме кара да мисля, че има разлика в системата 4х4 и когато тя не е Full Time, очевидно е друга и би могла да бъде, например, с вискомуфа. Джипове с надпис само "Pajero Pinin" се срещат предимно при модели 2002 година.

Задавам този въпрос, защото харесвам модела, но тази интересна разлика в надписите на арматурното табло ме възпира от покупка, тъй като явно не е типичното постоянно 4х4, с което е познат този модел. Едва ли производителят ще сложи различен надпис, просто за разнообразие...

Още веднъж благодаря и се надявам да разбулим заедно загадката!

Валя

 

Ако не е Фулл таим би трябвало да е Супер селект . Или иначе казано при супер селекта имаш възможност от четири избора

на задвижване : фулл таим , 2по4 , с блокирал междиният диференциал и супер селект .

Така , че ако ще правите покупка то най - добрият избор е Супер селект .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

наистина и аз не съм виждала такъв пинчо с fulltime това е доста интересно, но не мисля, че е практично от гледна точка на гориво, а и не само друго си е super select...!

Моето мнение е, че наистина колежке си решила да вземаш пинин трябва да е super select.

Поздрави Любка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм виждал, ама съм му сменял гумите ..:lol:

Иначе разликата е в трансферните кутии..

post-3405-019259400 1285793382_thumb.gif post-3405-022409000 1285793432_thumb.gif

колега кое от 2-те е fulltime?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

наистина и аз не съм виждала такъв пинчо с fulltime това е доста интересно, но не мисля, че е практично от гледна точка на гориво, а и не само друго си е super select...!

Моето мнение е, че наистина колежке си решила да вземаш пинин трябва да е super select.

Поздрави Любка!

 

Благодаря много за мненията!

Само да уточня, че със Super select са двигателите GDI на Pinin, а джиповете с двигател MPI, 5 врати са с тези две разновидности - или Full time, или с посочения надпис "Pajero Pinin".

Поздрави, Валя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте приятели на Pinin,

Обръщам се към вас като към познавачи на марката с един въпрос, който ме затрудни. При Pajero Pinin 1.8 MPI, 5 врати, на арматурното табло между километража и оборотомера има различни надписи - при едни автомобили е "Pajero Pinin", при други -"Full Time 4WD". Дали това означава и разлика в системата на задвижване?

Благодаря предварително за помощта!

Валентина

Здравейте,

мисля, че намерих отговор на въпроса, макар че нямам безусловно потвърждение - разликите в надписите на таблото зависят за коя страна е предназначена колата (например за Швейцария и Австрия е важно да се посочи, че е Full Time 4x4, докато за Италия само името на дизайнера Pinin Farina явно е достатъчно :))!

 

Поздрави,

Валя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...