Премини към съдържание

Спирачни дискове


Dr_Stein

Препоръчано мнение

Здравейте, Колеги

Преди две седмици смених предни спирачни дискове и накладки. Марката на дисковете е "Zimmermann", а на накладките "Textar". Скоро след смяната установих, че при натискане на спирачка при скорост 130 - 140 км/ч воланът трепери, :icon_crying: но треперенето спира, когато скоростта падне под 120 км/ч. Отклонението на дисковете е 0,05 мм , което според ръководството за Каризма е в нормите. Цилиндърчетата не задържат.

Каква може да е причината? :help: Възможно ли е, да не са се напаснали още? Или пък е от смяната на позицията на цилиндърчетата и ще изчезне след известно време. :rulez:

 

Благодаря предварително.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбити задни тампони, на някой от предните носачи..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж си гумите и джантите...за всеки случай, преди да предприемеш закупуване на части:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Гумите и джантите са си в ред. Ходих днес да видят предницата има 2 тампона на стабилизиращата щанга, но едва ли след тяхната смяна ще има промяна, :icon_hmm: :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги

Гумите и джантите са си в ред. Ходих днес да видят предницата има 2 тампона на стабилизиращата щанга, но едва ли след тяхната смяна ще има промяна, :icon_hmm: :help:

 

Имах подобен проблем, но след смяна на дисковете и накладките се оправи. При теб доколкото разбирам, са чисто нови и дисковете...или?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем, но след смяна на дисковете и накладките се оправи. При теб доколкото разбирам, са чисто нови и дисковете...или?

 

Да нови са, мисля че на 10 септември ги смених. Пътувайки по магистрала го останових, тези дни пак ще го проверя. За мен е "тъмна индия" този проблем :icon_blush:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги

Преди две седмици смених предни спирачни дискове и накладки. Марката на дисковете е "Zimmermann", а на накладките "Textar". Скоро след смяната установих, че при натискане на спирачка при скорост 130 - 140 км/ч воланът трепери, :icon_crying: но треперенето спира, когато скоростта падне под 120 км/ч. Отклонението на дисковете е 0,05 мм , което според ръководството за Каризма е в нормите. Цилиндърчетата не задържат.

Каква може да е причината? :help: Възможно ли е, да не са се напаснали още? Или пък е от смяната на позицията на цилиндърчетата и ще изчезне след известно време. :rulez:

 

Благодаря предварително.

С тези дискове не можеш да очакваш нещо по различно защото те са си криви още от завода ..............купил си си 15 кила желязо за скрап просто,свали ги и ги дай на стругар поне........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тези дискове не можеш да очакваш нещо по различно защото те са си криви още от завода ..............купил си си 15 кила желязо за скрап просто,свали ги и ги дай на стругар поне........

 

Колега дисковете са мерени, както споменах по горе отклонението им е напълно в границите на допустимото. Ако имаше кривина може би щеше да трепери и при по-ниски скорсти, дори си мисля че и по педала щеше да се усеща. Разбира се това е некомпетентното ми мение :icon_blush:

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега дисковете са мерени, както споменах по горе отклонението им е напълно в границите на допустимото. Ако имаше кривина може би щеше да трепери и при по-ниски скорсти, дори си мисля че и по педала щеше да се усеща. Разбира се това е некомпетентното ми мение :icon_blush:

 

:mitsu-smiley:

Пак ти казвам, иди на читав майстор и прегледайте хубаво окачването..Тампони на носачите (може да изглеждат читави, но да имат лек луфт) шарнири, кормилни накрайници- леко да са разбити и се получава тресене на гумата при спиране и от там вибрациите във волана ..

Смени си и разбитите тампони на стабилизиращата щанга, те също спомагат за укрепването на носача и чак тогава пиши дали ги има още вибрациите ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...