Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

L200 2,5TD загрява, моля за съвет


Препоръчано мнение

Здравейте,

Става въпрос за Мицубиши L200 2,5TD от 2005 година на около 200 000 км.

От известно време забелязвам че двигателя загрява, като стрелката за температурата стига малко под червения сектор, което според мен е доста. При нормална температура по време на работа на двигателя във всички режими винаги тази стрелка е била по средата - предполагам някъде 80-90 градуса.

Случаите в които загрява:

-когато качвам баир или лек наклон при включен климатик (бързо се охлажда когато се спускам по наклон или пусна по инерция, а най-бързо изстива ако спра климатика)

-когато автомобила се движи бавно при нормален режим на натоварване - 2-3 скорост и включен климатик (естествено веднага загрява, ако качвам наклон на 2-ра или 3-та)

 

Нивото на антифриза е в норма, но не е сменян от 2 години. Ремъкът на климатика просвирваше много рядко та го стегнах скоро, но проблема си остана.

Мислех да промия охладителната система с някакъв препарат (Fenom или нещо подобно) и да сменя антифриза, но това че климатика винаги е част от проблема ме притеснява. Вярно, че температурите напоследък са над 32-35 градуса, но...

И между другото вечер и нощем нямам подобни проблеми

 

Моля за съвет, защото дава ми колата някъкви симптоми и искам да взема мерки преди да е станало късно. Но откъде да започна?

Направо ме е страх да правя по-сериозни предположения

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и без климатик не можах да кача баира след Разделна към Здравец(с 500кг. товар). Май ще се окаже задръстен радиатор сис слама, прахоляк, пръст, мухички, пчелички и всякакви боклуци. Като легнах да го погледна - направо е станало като керпич.

Не е термостата защото маркуча към радиатора е горещ и перките въртят нормално. Нямам балбукане в разширителния съд. Нямам масло във антифриза или антифриз в маслото.

Тази вечер свалям радиатора по хладно и дано да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Тази вечер свалям радиатора по хладно и дано да стане.

Със хубаво промиване на радиатора отвън и вътре, би трябвало да стане..:icon_thumbup:

Ако и това не помогне, отиди да ти оправят центровката на ГНП-то .. Когато е с повечко закъснение, така грее по баирите..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

post-8671-077338000 1281770446_thumb.jpg

 

Пример за много задръстен радиатор :)

Изчистване и накисване цяла вечер във ваната, после едно душче сутринта и всичките ми проблеми изчезнаха :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...