Премини към съдържание

Странен проблем


Препоръчано мнение

Прибирам си се вчера от Добрич, вярно - 500 км път, до Кремиковци в колата замириса на изгоряла пластмаса..... Не дими, не е силна миризмата, а аз се шегувам - "Добре дошли в София"..... Да, ама не. Спирам на светофара на Богоров - колата се затресе, работи си откровенно на 3 цилиндъра. И на газ, и на бензин. Нямаше къде да спирам там, изтеглих я напред и какво да видя - едната лула се разтопила и излязла направо от капака на клапаните, виси си като прани гащи..... Кабелите са на няма 2 години, ок. 30 000 км, Денсо, поръчани от интернет (не помня откъде, че Божо прави купажна поръчка)

Та да имате някаква идея какво може да е причината за този странен проблем? Нищо си им нямаше, нито двигателят е работил неравномерно, нищо.... Свещите са също Денсо, купени от Ратола и са на по-малко от 10к.... Ще направя снимка и ще пусна...... Не съм имал време да проверявам свещите, но като се има предвид, че се е разтекла гума и пластмаса там - направо не ми се и мисли.... а и нямаше как, прибрах я на 3 цилиндъра, което със сигурност е зацапало свеща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали вътре в лулата кабелът завършва с една кръгла "обувка", която обгръща клемата на свещта.

Та си мисля, че каквато и температура да е имало там, ако клемата на лулата е била щракната за клемата на свещта, кабелът нямаше да виси безпомощно, като си отворил капака.

Което ме навежда на мисълта, че захватът на тези клеми не е бил добър.

От това логично се появяват искрите, които за 500 км. са стопили лулата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прибирам си се вчера от Добрич, вярно - 500 км път, до Кремиковци в колата замириса на изгоряла пластмаса..... Не дими, не е силна миризмата, а аз се шегувам - "Добре дошли в София"..... Да, ама не. Спирам на светофара на Богоров - колата се затресе, работи си откровенно на 3 цилиндъра. И на газ, и на бензин. Нямаше къде да спирам там, изтеглих я напред и какво да видя - едната лула се разтопила и излязла направо от капака на клапаните, виси си като прани гащи..... Кабелите са на няма 2 години, ок. 30 000 км, Денсо, поръчани от интернет (не помня откъде, че Божо прави купажна поръчка)

Та да имате някаква идея какво може да е причината за този странен проблем? Нищо си им нямаше, нито двигателят е работил неравномерно, нищо.... Свещите са също Денсо, купени от Ратола и са на по-малко от 10к.... Ще направя снимка и ще пусна...... Не съм имал време да проверявам свещите, но като се има предвид, че се е разтекла гума и пластмаса там - направо не ми се и мисли.... а и нямаше как, прибрах я на 3 цилиндъра, което със сигурност е зацапало свеща.

Свеща ти е най малкия проблем, най вероятно твоя проблем се дължи на калпави кабели/лули, които при уравновесено дълго натоварване при стойности над средните ,изолацията на лулите не издържа и се получава .........."електрическо" прегряване , това е все едно да имаш лош контакт на някоя устър клема по ел. инсталацията в дома ти и при пускането на готварската печка ( голяма консумация - голям ток ) то тя се топи.............. :D Общо взето така мога да ти го обясня.........при мен са идвали с такива случаи, макар и не :mitsu-smiley: .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, и аз така си го обясних.... ама да питам....

Хм, странна работа..... Ще слагам старите кабели на първо време май........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рънърчето вече е оправено-излезе пробита лула,такава дупка за 300 км е станала,дано да изкара 500 000км

ПП.Благдаря на ros който се отзова на проблема.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Открийте разликите....... А да ви казвам ли каква хурка ядох да извадя стопеното от тръбичката на свеща? Май няма нужда.......

post-1617-077224400 1281389650_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...