Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Спирачни апарати


Препоръчано мнение

Здравейте, съфорумци :)

Имам следния проблем. След последната смяна на накладките преди няколко хиляди километра се появи следния проблем. След по-интензивно спиране от предния десен апарат се чува нещо като виене (пристъргване) след като съм отпуснал вече спирачката. Възможно ли е проблема да идва от водачите на апарата. Доколкото знам водачите на спирачния апарат трябва от време на време профилактично да се смазват със специална грес (нещо което в сервиза не направиха). Необходимо ли е да се сменят при определен пробег? Някой знае ли някое проверено място, където може да се направи профилактика на спирачните апарати.

Дано не ви отегчавам с моя може би тривиален проблем, но все пак ще се радвам на мнения. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумци :)

Имам следния проблем. След последната смяна на накладките преди няколко хиляди километра се появи следния проблем. След по-интензивно спиране от предния десен апарат се чува нещо като виене (пристъргване) след като съм отпуснал вече спирачката. Възможно ли е проблема да идва от водачите на апарата. Доколкото знам водачите на спирачния апарат трябва от време на време профилактично да се смазват със специална грес (нещо което в сервиза не направиха). Необходимо ли е да се сменят при определен пробег? Някой знае ли някое проверено място, където може да се направи профилактика на спирачните апарати.

Дано не ви отегчавам с моя може би тривиален проблем, но все пак ще се радвам на мнения. :rolleyes:

Ако си от София , докарай я и ще й направя каквото трябва ...........

При всяко сваляне на водачите трябва да се почистят не само те, ами и отворите ,в които те влизат ,след което се гресират със специална паста за спир. апарати, (аз ползвам на Вюрт и е много добра) както и да се провери състоянието на буталцата дали нямат ръжда или не задържат .................В твоя случай може би апарата ти блокира именно при по силно натисната спирачка и буталото/ водачите оставят известно време блокирани ,по този начин се задържа спир. диск и той почва да се тре по накладките и се появява такъв шум.................може и нещо друго да става, но най вероятно е тази причина............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумци :)

Имам следния проблем. След последната смяна на накладките преди няколко хиляди километра се появи следния проблем. След по-интензивно спиране от предния десен апарат се чува нещо като виене (пристъргване) след като съм отпуснал вече спирачката. Възможно ли е проблема да идва от водачите на апарата. Доколкото знам водачите на спирачния апарат трябва от време на време профилактично да се смазват със специална грес (нещо което в сервиза не направиха). Необходимо ли е да се сменят при определен пробег? Някой знае ли някое проверено място, където може да се направи профилактика на спирачните апарати.

Дано не ви отегчавам с моя може би тривиален проблем, но все пак ще се радвам на мнения. :rolleyes:

Здравей колега! Миналата година и аз имах същия проблем и се оказа, че в леглото на водачите се беше задръстило от прахоляци и в комбинация с греста беше като бетон. Извадих ги, почистих ги и ги смазах и "проблема" изчезна, така, че дерзай. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...