Премини към съдържание

Антена за Галант


Препоръчано мнение

Колеги помагайте, опитвам се да си сменя антената на галанта, с механичната част добре, всичко стана за 10мин., докато не дойде време за окабеляване и до там :). Значи на антената има букса от която тръгват към купето един сноп кабели. Ако може някой да каже по кой кабел какво върви и как да се върже. Ползвам някакво скапано Джей Ви Си със стандартна евробукса. Благодаря предварително за съдействието! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от касетофончето трябва да ти излиза един токов кабел който е за антената. Ако си пазиш книжката със схемата на JVC-то погледни там, въртят ми се някви спомени за син кабел, но не съм сигурен. Антената също трябва да има накаква схема, погледни я и нея. Не съм връзвал до сега антена, понеже не слушам радио, но за захранващия кабел за антената съм сигурен. На него съм си вързал усилвателя и камерката.

Успех и дано колегите ти дадат по добри напътствия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно ще стане с един мултицет, дори и контролна лампа да намериш какво ти трябва за новата антена. Предполагам ти трябва само постоянното 12V и сигнала от радиото, че е пуснато. Може да видиш и в сервизното ръководство (частта Electrical Wiring); Също така имаше и една подобна тема: http://www.mitsubish...0entry125520

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно ще стане с един мултицет, дори и контролна лампа да намериш какво ти трябва за новата антена. Предполагам ти трябва само постоянното 12V и сигнала от радиото, че е пуснато. Може да видиш и в сервизното ръководство (частта Electrical Wiring); Също така имаше  и една пособна тема.

 

и аз така предполагам, токовия кабел от касетофона до антената, да върже маса на антената и вече кабела за сигнала който е ясен. Ако има още кабели.. нямам си и идея за какво са :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравил съм да поясня, че антената ми е оригиналната на Галанта, от самия корпус излиза маса, която е хваната към купето и отделно има една букса с 5 кабела :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравил съм да поясня, че антената ми е оригиналната на Галанта, от самия корпус излиза маса, която е хваната към купето и отделно има една букса с 5 кабела :)

 

Човек с тия 5 кабела ме разби.. :) Няма ли някой покрай теб с Галант да погледнеш при него как са нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преборих я, общо взето от всички кабели на антената има само един, който си е на индивидуална букса и трябва да се върже с кабела за управление от сд пелъра. Всичко друго си е вързано по дефолт:). Антената работи перфектно! Благодарности на всички, който се отзовахте, на колегата от Ямбол Mitsubishi от който я закупих и най- големите към Dj Tymbi за съдействието което указа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...