Премини към съдържание

Препоръчано мнение

здравейте колеги!Нов съм в този форум и може да имам малко грешки. Купих си Митсубиши Паджеро 3.2дид 2001г. Ремонтирах го малко и стигнах до двигателя. Искам да попитам дали някой разбира от двигатели. Проблемът ми е или това не е проблем че двигателя работи шумно и малко кряка все едно има предварение. Регулирах клапаните на 10-15. Веригата е идиална. Разгледах егр не беше много зацапан, въпреки че не го изчистих. Той продължаваше към колекторите и не смеех да ги разглобя. При подаване на газ има едно леко замисляне. Кажете какво да правя и има ли начин за обиране на аванса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми трябваше известно време да свикна с дизел-а. Шума е разлилчен и това замисляне за което говориш.

Ако си карал бензинова кола до този момент ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Обикновенно подмяна на хидравличен обтегач и горен успокоител на веригата имат много добър ефект по обезшумяването на 4м41.

 

Поздрави!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Втората обаче е в трансферната кутия.

 

Сега сериозно, двигателя има само една верига и е дноредова, доста тъка и често се случва да създава проблеми при ненавременна смяна. Препоръчително е подмяна на веригата заедно с обтегача и водачите да се прави максимум на 150 000км.

Шумьт като че ли идва от дюзите, има едно грачене при подаване на газ. Когато е на място двигателя работи прекрасно и е тих. Ако може да ми препоръчате някои специалист, които разбира от паджеро 3.2 дид, че така само си гадаем, а частите са скъпи

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

шумьт като че ли идва от дюзите има едно грачене при подаване на газ. когато е на място двигателя работи прекрасно и е тих.ако може да ми препоръчате някои специалист които разбира от паджеро 3.2 дид че така само си гадаем а частите са скъпи

 

Аз ти препоръчвам да се обърнеш към Пламен ( DJ Tymbi ) . Тои е от форума и по мое мнение разбира доста от Митсубиши .

Пазбира се има и други варианти като Ратола и Балкан стар .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...