Премини към съдържание

Тресене при спиране на Спейс Вагон 2.4 Gdi


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От 2 седмици съм собственик на Mitsubishi Space Wagon 2.4 Gdi 4x4 200g.

Когато пробвах колата, преди да я купя....усетих че има някакво биене при спиране, което се усещаше във волана и педалите. Естествено реших, че е от предни дискове и след като собственика ми смъкна съответната сума за тях купих автомобила.

Веднага след това сложих чисто нови предни дискове и накладки, но проблема изобщо не изчезна. Все още автомобила продължава да вибрира когато натисна спирачката....и то най вече при висока скорст.

 

Някой сблъсквал ли си е с подобен проблем?

 

Мен ме съмняват няколко възможни варианта:

 

-задни дискове

-карета

 

Някакви други идеи?

 

Опитах да намеря други подобни теми във форума, но не успях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, възможно е и от задните дискове да е или криви джанти,чувал съм, че и при проблем със съединителя също се появяват някакви вибрации , при изкривяване или надиране на огледалния диск ... :icon_hmm:

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, възможно е и от задните дискове да е или криви джанти,чувал съм, че и при проблем със съединителя също се появяват някакви вибрации , при изкривяване или надиране на огледалния диск ... :icon_hmm:

Хм... странното е, че имам и малки проблеми със съединителя. При потегляне по стръмен път или с пуснат климатик колата придърпва и тресе леко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо си провери накрайниците и шарнирите. Тресенето е най-често от дискове, или от тях.

И двете неща са със сигурност здрави. Проверявах ги няколко пъти, а ако имаше проблем в тях със сигурност щях да го усетя в движение....а не само при спиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тогава, но това със съединителя не ми се вижда да има отношение към спирането...... При тръгване - да, но при спиране - не мисля. А и не може съединителят ти да тресе в педала на спирачката...... и във волана.....

Огледай добре предницата, според мен е някъде там проблема...... Виж тампони на носачите, огледай и за луфтове спирачните апарати, няма какво друго да бъде!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Особенно и ако си на свободна ;)

Провери по-скоро водачите на спрачните апарати. Може и амортесьорите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Особенно и ако си на свободна ;)

Провери по-скоро водачите на спрачните апарати. Може и амортесьорите...

 

А амортисьорите каква връзка имат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А амортисьорите каква връзка имат?

Имат. Преден ляв ми беше заминал и тресеше при спиране. След като ги смених (амортисьорите), тресенето при спиране изчезна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...