Премини към съдържание

Галант ЕА_А жила скоростен лост - скорости


zexer

Препоръчано мнение

Реших да драсна тази тема понеже наскоро имах проблем точно с това на галанта (от заглавието) и останах много учуден (според мен поредната недомислица при скоростите на галант) за това как може да се получи такъв проблем. Случката е следната... паркирам си колата след като се прибирам от работа гаса колата оставям на първа скорост и излизам. Връщам се обаче и когато реших да вкарам задна скорост, за да излизам от паркинга - лоста застана странно на криво и до там беше. В последствие разбирам, че може да се движи само напред-назад без да сменя каквата и да е скорост и че както съм си вкарал първа така си е и останал.

Проблема беше следния има 2 жила от лоста към скоростите, а откъм скоростите има една планка на която жилата се закачак към едни железа. Въпросните железа са залапени с гума към планката (или заварени, ако може да има заварка с гума??). Едното от мойте залепвания с гума се беше скъсало и едното жило беше паднало надоло и се заклещило в разни други кабели отдоло. Гума имаше залепена и на двете железа - явно самата дума се беше скъсала. От там скоростния лост не можеше да се двиши наляво-надясно, а напред-назад нищо не правише. Моя проблем го реших като заварих планката, където беше гумата и сега е твърда връзка (завинаги).

Ето малко снимки от ремонта:

http://picbg.net/u/14364/38057/thumbs/444335_fr.jpg

колата с махнат дебитомер за да се стигне до жилата

http://picbg.net/u/14364/38057/thumbs/444333_fr.jpg

тук съм оградил 2те жила (вече монтирани) и с стрелка къде съм заварил вече скъсаната планка

http://picbg.net/u/14364/38057/thumbs/444334_fr.jpg

самата планка преди да се завари

 

Идеята ми е че имах късмет, че ми се случи пред вкъщи, а не на дълъг път, за да викам неволята за такъд дребен проблем. Казвам дребен, защото ако знаех, какво й има можеше да вържа с 2 свински опашки отделеното жило от планката и пак щях да сменям скорости, а не да мъча колата на първа до сервиза. И добре, че не бях на свободна преди да се скъсат... че трябваше срамно да ми теглят галанта из града :D :) Абе късмет и имайте предвид този проблем.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Много добра тема :first: . вчера ми се случи нещо подобно: както се прибирам от работа и превключвам от 4-та на 3-та и лоста по същия начин само напред и на зад с тази разлика че и съединителя ми отказа (педала потъна на цяло). Но извадих горната помпа почистих я, сложих я обратно, долях течност и обезвъздуших - и проблема със съединителят се оправи. Но сега остана този проблем с лоста та взех да гледам из форумите какво пишат и имаше мнения от рода на скъсани жила и т.н. , утре ще пробвам това което си направил и ще видим какво е. :icon_blush: :plane:

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм имал такъв проблем с демпфера на жилата ! Моя проблем в началото го реших с тел ! Тъй като бях на път и си застанах на 3-та скорост тогава. След като се прибрах свалих тези демпферни планки и разпробих и на двата комплекта отвори. Поставих болтове с минимален луфт. Та така съм си решил проблема при мен. Единия поради износване го ремонтирах ,а другия да не ме изненада някъде. Поздрави :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата е от 2010г. бях я позабравил... въпреки че наскоро някой писа в Facebook групата за такъв проблем и мисля че и Tasso имаше такава случка. Явно тогава съм бил един от първите (или поне не беше писано тук) дето ги е сполятяла тая безумица :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата е от 2010г. бях я позабравил... въпреки че наскоро някой писа в Facebook групата за такъв проблем и мисля че и Tasso имаше такава случка. Явно тогава съм бил един от първите (или поне не беше писано тук) дето ги е сполятяла тая безумица :)

 

Минах и аз по тоя път, прибрах се един ден само на 1-ва, 3-та и 5-та :)

Като и аз се бях усъмнил в жилата, но минах само със заварка и на 2-те за всеки случай :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Като и аз се бях усъмнил в жилата, но минах само със заварка и на 2-те за всеки случай :)

+ доживотна гаранция, че няма да се скъсат планките ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...