Премини към съдържание

Проблем с оборотите на моменти


Препоръчано мнение

Привет колеги,

От няколко дена имам проблем с оборотите на TDI 1.9. Както си карам и започват да се менят и по някое време ми светва лампата на двигателя. Днес дори ми се стори, че видях и пушек отзад в този момент. Това не го прави постоянно.

Ще съм благодарен за съвети.

 

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин положението беше още по-зле. Първите два пъти когато се помъчих да запаля си остава са с мъченето и страхотен пушек отзад. След малко ( на третия път ) си запалих и пушека го нямаше в такава степен. Подгряващите свещи са добре. Тръгнах, вървеше си нормално и по някое време отново ми светна лампата на двигателя и започна да припушва и се получава нещо като леко тресене. Изгасих я, запалих я и всвичко е ОК.

 

Идеи и при кого да отида за да оправи нещата?

 

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

public/style_images/master/snapback.png

Emovn написа на 21 юни 2010 - 18:06 :

 

Здравейте и аз имам подобен проблем!!

Като съм в движение ми светва лампичката на двигатела и не може дасе дава никва гас триабва дасе натиска педала на гаста до краи че да може да варви,спирам огасям колата след няколко минути палиа и си варви след извесно време пак така става светва лампичката и няма нигви обороти и гори срашно много гориво когато се появи тоя проблем.

Даите моля някъф савет от какво мойе да става така

Благодаря ви предварително

 

 

Според мен, влиза в авариен режим...

Ако си в Ерфурт - тичай в сервиз. Оторизиран, на Мицубиши.

А ако успееш да си дойдеш с нея в БГ - Милен е твоят човек!

...............

И се постарай повечко при писането...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай се да прочетеш грешките по мигащата метода: Закъсяваш първи пин на ОБД куплунга на маса и гледаш как мига лампата на таблото. Има го описано в друга тема в тоя форум. (търси за ключова дума "диагностика")

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги

Моя проблем се оказа "Дроселова Клапа" - така ми казаха. Тук тя струва чисто нова 1000 evro, а да я поправят около 300 evro. Оставих колата да се ремонтира. Може ли за малко съвет за напред, и малко информация за тази "Клапа"?

Благодаря.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги

Моя проблем се оказа "Дроселова Клапа" - така ми казаха. Тук тя струва чисто нова 1000 evro, а да я поправят около 300 evro. Оставих колата да се ремонтира. Може ли за малко съвет за напред, и малко информация за тази "Клапа"?

Благодаря.

Клапата е това ,което седи на входа на колектора и тя "дозира" колко въздух да подава на мотора ,когато ти даваш газ ..............колкото повече натискаш педала на газта , толкова тя се отваря..............на много коли тя се отваря механично с жило, но твоята ( а и на по съвременните коли) се отваря с ел. мотор...........то представлява 4 намотки в бридж система, които си противодействат и така във всеки един момент от подаването на газта ,тя се отваря или затваря доста чуствително и прецизно..............за ротора на мотора е вързан този дросел , а той пък е съставен от мет. тяло цилиндрично и на него е залепен магнит ............именно този магнит се отлепя и почва да се върти напосоки спрямо тялото...........проблема е че магнита трябва да е на точно опрерделено място ,защото иначе ще ти държи дросела или затворен или отворен повече и няма да работи както трябва мотора и той ще се изфорсирва или ще гасне и празен ход няма да имаш.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това беше много полезна информация за мен..........Благодаря!

А може ли да ме упътите как вървят цените в БГ на всичко това..?

Благодаря ви пак, много сте мили..

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...