Премини към съдържание

Как да си обработя джантите?


Препоръчано мнение

Няма ли да стане малко цигания колега синя кола сиви джанти и червени апарати?

Много готино си стои :good: мойте са така-разгледай ги :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някой да ни светне на проверен метод за почистваме на "набитото" феродо по джантата!

 

Вероятно с пясъкоструйка, като се покрие останалата част от джантата. После с някакъв препарат да го матира наново. Има и вариант да се обработи цялата джанта и да се мине с лак, да остане лъскава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да излезне частично. Някъде имам едно шише CIF, мисля че чистеше малко по-добре от пастата, трябва да пробвам.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да излезне частично. Някъде имам едно шише CIF, мисля че чистеше малко по-добре от пастата, трябва да пробвам.

 

Ами пробваи нищо не губиш колега...малко по - усърдно търкане и може да има ефект ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами миналата година пробвах и не излизаше, джантата там не е полирана и не може да се изкара от неравностите по никакъв начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много готино си стои :good: мойте са така-разгледай ги :rolleyes:

Апаратите е хубаво да са с цвета на колата или черни. Червени апарати на синя кола няма с какво да и се вържат.... Докато черното върви на всичко. Но всеки си има вкус, казвам мойто мнение

;)

Редактирано от a3asgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите са много тъмно кафяви с някаква боя с тефлон уж издържаща до 1150 градуса накладките се запалиха и дисковете заминаха, ама боята още стои. Някъде ако е избило ръжда не си личи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...направо ми взе думите от устата! - тамън щях да задам същия въпрос!

Ако може някой да ни светне на проверен метод за почистваме на "набитото" феродо по джантата!

 

Колеги, пробвайте с обезмаслител за джанти - в Практикер го продават - фирмата е Nigrin. Напръсквате обилно и 5 мин. изчаквате, после с топла вода и не много силна струя ги поливате, като едновременно търкате с някаква четка, ама не телена. Има ефект, ако не излезе всичко може да продължите с обикновен течен сапун докато не излезе чернилката. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мислил ли си за цвят графит?Според мен ще е екстра :icon_hmm:

 

Не е никак лошо като идея ми се струва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...