Премини към съдържание

размер на заден лагер


pongo

Препоръчано мнение

  • преди 2 седмици ...

От толкова хора никой ли не знае!

Абе знаят, ама не казват... :D

Пък и няма как да ти го кажат, особено външният размер ...

Търси си направо лагер за Галант... Няма как да го намериш по размер...

Ако те притеснява цената на оригиналния, има Тайвански по 96 лв. скоро пращах такива на една колежка от Плевен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само лагера искам да сменя, но ще ми е много по лесно ако имам размера и всичко ще стане по барзо , няма да го свалям да му взема размера и после да тарся и чак тогава да го слагам.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе знаят, ама не казват... :D

Пък и няма как да ти го кажат, особено външният размер ...

Търси си направо лагер за Галант... Няма как да го намериш по размер...

Ако те притеснява цената на оригиналния, има Тайвански по 96 лв. скоро пращах такива на една колежка от Плевен...

Нали затова е форума да си помагат хората аз имам от каде да взема лагер обаче явно трябва да го сваля и след това да си взема лагер и няма да стене за час два :( но ти благодаря все пак :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само лагера искам да сменя, но ще ми е много по лесно ако имам размера и всичко ще стане по барзо , няма да го свалям да му взема размера и после да тарся и чак тогава да го слагам.:)

Казах ти вече, че не става само лагера да смениш ..Той си върви с кожуха за захващане...

Ето нещо такова представлява .. :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти вече, че не става само лагера да смениш ..Той си върви с кожуха за захващане...

Ето нещо такова представлява .. :link:

Искаш да ми кажеш че немога да избия стария лагер и после да набия новия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да ми кажеш че немога да избия стария лагер и после да набия новия?

Защо? Ти ще го избиеш ли???Колега, този лагер няма кожух даже, а е отливка,която върви заедно външната част на лагера ,под него е вече сепаратора и съчмите ................разбираш ли .................т.е. няма какво да му избиваш защото лагера е едно цяло с тези "уши"..............виж можеш да избиеш самата главина от лагера , така да ,ама да "избиеш" самия лагер от отливката.................. :lol:

Единственото което можеш да направиш е да избиеш вътрешната черупка на лагера, да махнеш съчмите и сепаратора и на струг да почнеш да дълбаеш докато стигнея някакъв подходящ размер който аз не мога да кажа,защото не съм го правил ,пък и не смятам да поемам такъв голям риск..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Единственото което можеш да направиш е да избиеш вътрешната черупка на лагера, да махнеш съчмите и сепаратора и на струг да почнеш да дълбаеш докато стигнея някакъв подходящ размер който аз не мога да кажа,защото не съм го правил ,пък и не смятам да поемам такъв голям риск..............

А ти дълбал ли си лагер на струг, да видиш какъф филм става с ножа ?.. :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти дълбал ли си лагер на струг, да видиш какъф филм става с ножа ?.. :D

Марио, естествено че съм дълбал, но беше на една практика 2 курс в МЕИ-то ............ дам дълбахме доста стомани като почнеш от 45 ................и доста ножове построшихме ,ама карай..................но имам пяонятие за какво става въпрос когато се опитваш да правиш простотии.................. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дълбали сте лагери тва е било 19 век. сега е малко по лесно има 5 вида марки нови и втора употреба :icon_thumbup: избор дет се вика :icon_hmm: . Защо трябва да е трудно като може да е лесно :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дълбали сте лагери тва е било 19 век. сега е малко по лесно има 5 вида марки нови и втора употреба :icon_thumbup: избор дет се вика :icon_hmm: . Защо трябва да е трудно като може да е лесно :icon_dance:

Само така си мислиш ... За стариге Галанти нещо не се намират толкова лесно...

Къв 19 век, преди две години го дълбах моя ..Втора ръка няма, евтини алтернативи също ...

Звъннах в Ратола и Любчо ми обяви цена, само с 330 лв. по висока от цената която е дал по горе Миро, за вашите задни лагери... :)

Та ще дълбаем не, ами пушек ще се вдига.. :D Само че се оказа, че няма стругарски нож, който да се справи със черупката на лагера ...

От там на фрезист, ама и той се отказа след няколко опита.. Добре че набарах накрая една абразивна фреза в един РМЗ, та за 2 дена ми го разстърга човека, ама умори 2 камъка и ми взе 80 лв. за работата... :yes3:

Ама сега съм с лагер от 18 лв... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах в Ратола и Любчо ми обяви цена, само с 330 лв. по висока от цената която е дал по горе Миро, за вашите задни лагери... :)

Искаш да кажеш,че моят заден лагер е същия,като на ЕА.. Галантериите,тъй ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,ама това е за Е33А модела на Галант и там е друго,тъй като имаш място ,а на ЕА сериите дори ида го дълбаеш ,разликата м/у вътрешния и външен диаметър е много малък и 1. такъв лагер може и да няма и 2. дории да има, е много опасно това, тъй като отслабваш материала и най вероятно след половин година експоатация ще се спука ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че моят заден лагер е същия,като на ЕА.. Галантериите,тъй ли?

Твоя лагер е същия като на ЕА сериите, вкл. и цялото окачване без задните амортесьори и пружини.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че моят заден лагер е същия,като на ЕА.. Галантериите,тъй ли?

Що бре, аз да не съм казал нещо друго ? .. :D

Точно това съм казал, вие сте щастливци с лагери от 240 лв. Кво да кажем ние, дето лагера ни е изработен направо в главината.... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...