Премини към съдържание

space runner - странен шум


Препоръчано мнение

Здравейте.

Преди една седмица си взех Runner 2.0 2000г. Засега много добре върви и има добра возия. На дълго гори някъде около 8 - незнам това дали е нормално, но при движение с над 60 се появява странен шум нещо като бучене който не е от двигателя, не ми прилича и на лагер немога да го определя, ако имате някаква идея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е нормален, я пробвай като изключиш от скорост шума остава или изчезва?

Благодаря Ви колеги! И при изключване от скорост този шум го има, дори се чува по-добре.Най -добре се усеща когато е по гладка настилка. Ще опитам да разменя предни и задни гуми,и ако пак го има ще докладвам.

Искам да ви попитам и още нещо - може ли отнякъде да си изтегля ръководство за експлоатация на български или руски език.Четох някъде по темите , но от подадения линк нищо не можах да сваля.

Лека и спорна седмица!!! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито,колега. Добре дошъл в отбора.За шума както пишеш,е възможно и да е от лагер на главина(пази боже че предните са скъпи). Можеш лесно да провериш като, на някоя права отсечка набереш скорост,и я пуснеш по инерция.След това по рязко ляв десен волан, и шума би трябвало да се увеличава или да намалява.Според това дали е на ляв или десен завои, съответно десни или леви лагери на главините. Но дано да не са те.Поздрави. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че този шум е от задните гуми. Някой може ли да ми каже дали се регулира задното окачване.

Да колега,регулира се сходимостта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шума наистина е от задните гуми, много са криви, като от износени амортисьори. Как да разбера дали амортисьорите са добре, защото тези гуми иначе не са износени и може да са ги сложили колкото да прододат колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте колеги,

 

От около две седмици притежавам и карам Space Runner 1800GLXi '97г., с мотор 4G93.

Ще използвам темата да задам един въпрос:

 

От около седмица, след като сутрешните темперетури паднаха осезаемо, докато мотора е студен по време на движение с ниска скорост и обороти около 1200 - 2000, се чува тих шум подобен на цъкане, леко набодобяващ "биене на аванс" или донякъде - шевна машина. На място и на празен ход го няма, а също на по-високи обороти. Със загряване на мотора цъкането изчезва. Според мен не са клапани, звукът е доста по-различен.

Моля ако някой е имал подобни наблюдения и идея какво е това да сподели.

 

Благодаря предварително.

Редактирано от 1800GLXi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е системата за ЕГР, слушам го 3 зими вече макар че мотора ми е 4G63 и е точно както го описваш. Така че не е проблем :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем с шума, направих какво ли не и накрая се оказа че е от багажника, който съм си сложил.

Така че ако имаш багажник отгоре виж да не е от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това цъкане, което описва 1800GLXi го имам и аз, но до сега не ми е направило проблем.

И съм забелязал, че се появавя, само като дам газ и колата не е загряла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...