Премини към съдържание

Масло скоростна кутия Space Star 1,3


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

от известно време ме тормози мисълта, че маслото в скоростната кутия е за смяна (не съм го сменял при покупката на колата). По книжката за експлоатация дават да се сменя на 150 000 км. Моят километраж показва 118 000, ама не съм сигурен, че не е въртян.

Според книжката на колата маслото трябва да е Tranself TRX 75W-80W. Поразрових се из нета и разбрах, че такова вече не се произвежда. В момента Elf предлагат два типа - NFP и NFJ, които заменят всички предишни масла от видовете TRX, TRJ, TRZ, TRP. От етикетите на бутилките се ориентирах, че NFP е за скоростни кутии от типа P....., а NFJ - за такива от тип J.....

По руските форуми пишат, че синхронизаторите в двата вида кутии са от различен материал и изискват съответно масло.

Не мога, обаче да разбера от кой тип е кутията на моята кола. Ще бъда благодарен, ако някой може да ми окаже съдействие, за да се ориентирам към правилното масло.

Номера на рамата е: XMCLNDG1AXF067818

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Не мога, обаче да разбера от кой тип е кутията на моята кола.

Кутията те е JB3 ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

На скоростната кутия 3,4 литра :icon_hmm:

Малко ли ти се вижда ?.. :lol: :lol: :lol:

Като гледам аватара ти, си свикнал на Френски работи, така че не се чуди.. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко ли ти се вижда ?.. :lol: :lol: :lol:

Като гледам аватара ти, си свикнал на Френски работи, така че не се чуди.. :D

 

Мне, много ми се вижда. Примерно на Пежото е точно 2 литра, а маслото на двигателя е 4.6 литра :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно ми е, че няма нищо общо, просто останах учуден от факта, че на тази скоростна кутия, която изглежда наполовина на тази на Пежото, се сипва почти двойно количество масло :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ще може ли и на мен да ми кажете каква ми е скоростната кутия и да препоръчате някакво хубаво масло, рамата е с номер : XMCLNDA2ATF025574

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...