Премини към съдържание

Скърцане на съединителя...или на педала...


ivagor

Препоръчано мнение

Здравейте, паркирам преди малко колата, спирам двигателя и си отварям вратата (бях натиснал спирачка и не бях на първа)...та, с изгасен двигател и отворена врата чувам изведнъж едно скърцане под левия педал....или там някъде под него (съжалявам за неточността, но не мога да определя точно). Нормално - леко се шашнах и няколко пъти припомпих съединителя и скрцаше....общо взето по цялото движение докато натискам. според мен - за пръв път се случва...или го чувам. Четох че може да е от жилото ... някой имал ли е същия проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същия модел и година и не е със жило на съединителя .

Има две хидравлични помпи - едната е свързна с педала ( нямам пред вид човек с обратни наклонности :D )

а другата е точно от пред на скоростната кутия .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същия модел и година и не е със жило на съединителя .

Има две хидравлични помпи - едната е свързна с педала ( нямам пред вид човек с обратни наклонности :D )

а другата е точно от пред на скоростната кутия .

 

Благодаря, колега. Сменях скоростна кутия януари...според теб нещо като последствие от това да е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Сменях скоростна кутия януари...според теб нещо като последствие от това да е?

 

Едва ли бих могъл да дам правилно мнение , тъй като не съм много вещ. Нека по запознатите да кажат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли бих могъл да дам правилно мнение , тъй като не съм много вещ. Нека по запознатите да кажат :)

 

така...покарах си днес - нямаше проблеми...нямаше и пукане, ОБАЧЕ - това при положение че оказвам нормален натиск на педала. В случай, че много плавно и бавно натисна съединителя, тогава се чува скърцането - може и преди да го е имало, но сега случайно да съм го чул...

според вас мога ли да си карам така...или си има нужда от поглед?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да скърца някой гумен елемент по педала? Виж цвета на течността как е, ако се е променил може и да е от помпата. На мен ми се е случвало да прескърца "на гума" волана, след като колата е стояла в жегите цял ден на слънце .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...