Премини към съдържание

Национален протест, за да имаме безопасни и сигурни пътища..


ДУПКИТЕ - НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРЕД ПАРЛАМЕНТА  

37 гласа

  1. 1. ????? ??????? ?? ???????? ?

    • ??, ????????? ?? ? ?? ??????????.
      7
    • ??, ????????? ?? ?? ???? ?? ??????????.
      29
    • ?? ?? ?????????, ???????? ???????? ?????? ??????? ??.
      1


Препоръчано мнение

Колеги,

 

"Български автомобилен съюз"

"Младежка интернет медия"

"Гражданска инициатива срещу дупките в София"

 

организират Национален протест пред Парламента на дата 22.03.2010 г. от 12 до 14 часа под надслов

 

“Дупките цъфнаха....Пролетта дойде"

 

Ще се радваме да се присъедините и да подкрепите инициативата за да можем заедно да сложим началото на края

на анархията по българските пътища. Гражданското общество на България започва да се събужда от летаргията

обзела го през последните 20 години. Много участници в движението - шофьори и пешеходци пострадаха от състоянието

на пътищата и от нехайното отношение на управляващите пътищата структури.

Време е да поемем пълен граждански контрол върху средствата, качеството на влаганите материали и качеството на изпълнение.

Ние вече не искаме да ни лъжат, 20 години стигат.....

 

Очакваме ви и разчитаме на вашата подкрепа.

 

http://www.bau.bg

 

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1369494807593&ref=mf

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, защо не го направихте на 10.03.2010?

Нали тогава беше така нареченият "Дупкоден"!

Или всеки си води битките самосиндикално.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо в анкетата няма "Не подкрепям протеста, не харесвам и състоянието на пътищата". Иначе успех в гражданския контрол на влаганите материали... Той в какво ще се състои? В гражданин на всяка дупка, който контролира качеството и количеството на кърпежа... Хубаво нещо е гражданското общество, ей.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, нали знаеш, че умирам за граждански контрол над нещата.... Пациентските организации влязоха в определянето лекарства и пр. в здравната каса и нещата станаха още по-зле......

Просто още едни на яслата.... на нашата ясла, в която ние сипваме, а потъва вдън-земя.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, нали знаеш, че умирам за граждански контрол над нещата.... Пациентските организации влязоха в определянето лекарства и пр. в здравната каса и нещата станаха още по-зле......

Просто още едни на яслата.... на нашата ясла, в която ние сипваме, а потъва вдън-земя.....

 

Eла и ти, в случая пише Сливен, направи го в своя град. Поеми отговорност , създай механизъм за контрол.... Сигурен съм че вашите дупки не са по малки / малко от нашите... виж как добре звучи наши и ваши :)

Застани на нашата ясла в твоя град и накарай нещата да се случат....

 

поздрави и успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да казвам нищо, дано само не се юрнат сега да ги правят, защото в това време не е за тая работа :). Аз бих изчакал да се стопли и да видим, какво ще направят, миналата година бяха доста понамалели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да казвам нищо, дано само не се юрнат сега да ги правят, защото в това време не е за тая работа :). Аз бих изчакал да се стопли и да видим, какво ще направят, миналата година бяха доста понамалели.

Ще направят,каквото правят винаги-ще позакърпят тук-там и след няколко месеца дупките отново ще зейнат.Трябват цялостни и качествени ремонти за да има някакъв резултат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eла и ти, в случая пише Сливен, направи го в своя град. Поеми отговорност , създай механизъм за контрол.... Сигурен съм че вашите дупки не са по малки / малко от нашите... виж как добре звучи наши и ваши :)

Застани на нашата ясла в твоя град и накарай нещата да се случат....

 

поздрави и успех

 

Бе колега, явно не четеш вестници! Цитат на седмицата на в-к Капитал беше изказването на Лечков, че не го е страх от никой, само от смъртта. И това в отрговор на прокуратурата, на която отказа да даде документацията по извършваните ремонти. Това е една от причините да не живея вече там. Местният феодал.

Що се отнася до Сливенските улици - по кварталите няма дупки, защото просто няма асвалт - разкопаха преди 2 години, за да газифицират (похвално, разбира се), а после забравиха да асвалтират. Там е ужасно, тук в София просто няма дупки, на фона на Сливен.

Що се отнася до механизма за контрол от страна на обществени организации - от 7 години работя в НПО-та - такова животно няма и няма да има. Различните организации, включително синдикатите, се опитват единствено да седнат на масата на гоплемите и не се борят за контрол на средствата, а за парче от баницата. А ако можеш да ми кажеш как по-точно ще контролирам сливенският плешивец, след като прокуратурата не успя да го провери - ще съм ти безкрайно благодарен и ще препратя поста ти до Окръжният прокурор на Сливен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://dariknews.bg/print_article.php?article_id=497630

 

Като стана дума за контрол, да поговорим и за това, че в отворено писмо до медиите днес от Българския автомобилен съюз и Сдружение "Младежка интернет медия" изразяват съмнение, че това е акция за... (не се разбира - бел. ред.) гражданското общество. Заради това те призовават за спиране на ремонтите и свикват на 22 март протест с искане за граждански контрол върху изразходването на средствата за ремонта на улиците. Как ще отговорите на това искане, г-жо Фандъкова?

 

Аз ще бъда много, ще бъда много доволна, ако всички граждански организации, легитимни граждански организации, които имат интерес да участват в тази дейност, се обърнат към нас, аз ги каня наистина. И неотдавна имаше един протест, който беше твърде ограничен като представителство, но тогава също отправихме такава покана, и ще се радвам, ако представители на тези организации участват, аз всъщност ще ги поканя да участват при приемането на работата. Това за мен е още по-голяма гаранция за по-добро качество. И ако ми позволите, ще дам и един конкретен пример със зимното почистване, да кажа, че неколкократно подчертавах ролята на контрола и благодарение на възможностите, които се даваха в сключените договори с новите фирми през този сезон, и благодарение на контрола, който се осъществи, искам да ви информирам, че тази година сме платили по-малко средства за зимно почистване, отколкото в миналия сезон, когато все още беше старият концесионер с едни твърде неизгодни договори, непозволяващи добър контрол. Сами разбирате, че миналия сезон нямаше такава тежка зима, както сега, а с милион и половина почти средства по-малко сме платили през тази година. Затова говоря, че е изключително важно все пак да се плаща само за реално и качествено извършена дейност и ще съм благодарна на представителите на гражданското общество, които се включат в тази дейност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Очакваме сега да се включите по дейно ....

 

http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/03/24/878308_grajdanite_shte_kontrolirat_ulichnite_remonti_v_sofiia/

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеално! Сега ще ви разпитваме защо са некачествено запълвани дупките. Ми така де, като не можем да питаме правителството - затова са гражданските организации - контрольори! Да следят и да докладват!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup:

 

Всичко ще ти докладваме.... до последната песъчинка !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...