Премини към съдържание

Ремонт на глава


Препоръчано мнение

Здравейте, преди известно време ми се сцепи главата зад бренера на втори цилиндър. При избиването на бренера майсторите са го скапали.Ще сложа снимка на повредения. Въпросът ми е дали мога да сложа старият бренер, както е наранен? Ще се промени ли работата на цилиндъра?

Не мога да намеря нов или втора употреба бренер нито по морги, нито по магазините. Навсякъде ми казват, че е заедно с главата, а нея я наварихме и ми дават гаранция 99,99% че е станала добре, но без бренер не мога да я сглобя. А също и ми трябват 3 бр. чашки за клапаните + 1 бр. болт, който се навива на кобилицата над клапана. Снимал съм болта и чашката също. Ако някой има скапана глава, която не му върши работа може да извади от там и да ми помогне. Или пък ако знае магазин от където мога да си закупя нови моля помогнете.

Колата ми е Мицубиши Спейс Рънър GLX, 2000 куб/см, турбо дизел. А също бих искал да попитам колегите колко им гори. При мен разхода е 8,5 / 9. Според вас нормално ли е?

Номер на рамата: JMBSNN18WTZ000935

Номер на двигателя: 4D68ST3584

Моля, ако някой може да помогне!

post-8085-1268578632,9728.jpg

post-8085-1268578925,5083.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега. Пиши на колегата Марин на лични.Ника му е марио64.Тои може и да ти помогне,занимава се и с дизели.Относно разхода,толкова си е. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега. Пиши на колегата Марин на лични.Ника му е марио64.Тои може и да ти помогне,занимава се и с дизели.Относно разхода,толкова си е. :mitsu-smiley:

 

 

Благодаря колега. Днес ходих и до В. Търново и питах в един магазин за японски авточасти /под полицията се намира/. Продавача така ме въртя и сука и накрая нищо не ми каза от това което го питах. Само разбрах, че болтовете и чашките за клапаните се продават комплект и може би стават от някакъв модел Нексия, но не искаше да ми каже от кой точно. Нищо ще разбера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Днес ходих и до В. Търново и питах в един магазин за японски авточасти /под полицията се намира/. Продавача така ме въртя и сука и накрая нищо не ми каза от това което го питах. Само разбрах, че болтовете и чашките за клапаните се продават комплект и може би стават от някакъв модел Нексия, но не искаше да ми каже от кой точно. Нищо ще разбера.

Нексията е модел на Деу,не вярвам да имат много видове дизели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нексията е модел на Деу,не вярвам да имат много видове дизели.

 

Колега, нещо те будалкат.А Нексия с дизелов двигател няма или поне такава за Европа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си болтовете комплект с чашките от представителството на Мицубиши в Русе и струват 12 лв/бр. Този специалист от Търново ми говореше, че ще струват 70 лв/бр оригинални от Мицубиши, а от друг автомобил (Нексия), само при него по 25 лв/бр.. Горещо ви го препоръчвам този господин да си пазарувате от него. Бренера не се предлага като резервна част, но сега ми се обадиха, че има на едно място и ми предлагат и 4-те по 45лв./бр. Ще проверя по вторичните суровини из града за изхвърлена глава там и ако не намеря, ще ги взема 4-те, какво да правя.

Благодаря на всички, които се отзоваха, живи и здрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бренера не се предлага като резервна част, но сега ми се обадиха, че има на едно място и ми предлагат и 4-те по 45лв./бр. Ще проверя по вторичните суровини из града за изхвърлена глава там и ако не намеря, ще ги взема 4-те, какво да правя.

Благодаря на всички, които се отзоваха, живи и здрави.

Дай ми точни размери на твоя, височина- диаметър на самия бренер, диаметър и височина на засечката и снимка от такъв ъгъл че да се вижда пъпката която го подсигурява против завъртане ...

Имам глава от 1.8 д, и ще ти дам и половин бренер :lol: ако искаш, но не знам дали са еднакви ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Висоината на бренера е 21,5 мм, диаметъра е 31,2 мм, а канала отгоре е под около 30 градуса може би с ширина 14,5 мм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Висоината на бренера е 21,5 мм, диаметъра е 31,2 мм, а канала отгоре е под около 30 градуса може би с ширина 14,5 мм.

Съжалявам , но не мога да ти помогна ... На 1.8 диаметъра е 28.8мм. а височината 19 мм.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам , но не мога да ти помогна ... На 1.8 диаметъра е 28.8мм. а височината 19 мм.

 

 

 

Благодаря, ще търся още и все ще се намери отнякъде.  Жив и здрав бъди.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...