Премини към съдържание

Каризмата пуши като комин на ТЕЦ


demon777

Препоръчано мнение

Все още не е сменяно нищо по нея нито масло нито свещи (предстои в близко бъдеще)

Но при подаване на газ от ауспуха излиза гъст черен дим.

Възможно ли е да има проблем с термо датчика или с ламбда сондата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи гори масло най-вероятно. За ламбда сондата не съм много сигурен, тя мери кислорода, респективно при повреда се увеличава разхода и намалява вървежа. Термо датчик още повече. Ако поставиш ръка на ауспуха, димът мазен ли е, т.е. остава ли масло по ръката ти? Само след като запалиш, а после става бял, или постоянно? А и комина на Тец-а бълва черен дим в началото, а после основно светъл.... :)

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не няма бял дим само черен.

Като бръкна в ауспуха и като разтривам до 1 минута чернилката по пръстите ми .. и изчезва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Амииии незнам колко масло гори или дали гори... от 2 дена е при мене....

 

да допълня че пуши след 4000 оборота преди 4000 всичко е нормално

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един път като ми се откачи акумулатора в движение стана така, нещо се шашна тогава.

Ако е само след 4000 оборота пробвай при загрял двигател да го задържиш известно време в обороти може да има да хвърля разни чернилки от буриите. Виж и маслото.

А като е от два дена при тебе преди къдеше ли така ? Това с термостата няма как да е, за ламбдата май са към 3 бройки (не съм много сигурен). Ако и преди са се виели чернилки сигурно проблема ти е по-сериозен. Качествена диагностика и ремонт може да ти направи Milen_z (в Пловдив), местните майстори е най-вероятно да влошат положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...