Премини към съдържание

Странен проблем при Митцубиши Л300 90 г.-бензин


Препоръчано мнение

Здравейте,колеги!

Искам да споделя с Вас,следното странно нещо което ми се случи днес-Бях излязъл днес с бусчето,всичко нормално,прибирам се и спирам на един от малкото светофари в Сливен и ето проблема-след това не успях да вкюча на 1-ва скорост,бутам,дърпам,не влиза и не влиза.Давам на 2-ра няма проблем-тръгвам но в момента в който решавам да дам на 3-та скорост отново същият проблем-не влиза.Продължавам на 4-та-всичко е нормално.Решавам да пробвам на 5-та-и пак така,не може да се включи.С няколко думи-нечетните ми скорости(1-3-5) отказаха.Това в продължение на няколко километра-само четните ми скорости работят.

След като паркирах пробвам задната-работи си-влиза нормално.

Постоя така колата 30 минути-пробвам пак-няма и следа от по-горното описание-всички скорости си влизат нормално.

Бих искал,колеги, да Ви попитам каква е причината за това което се случи и евентуално дали това може да е предпоставка за някакъв по-сериозен проблем със скоростната кутия в близкото бъдеще.Незнам дали е от значение-скоростният лост е горе на волана.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проблема най-вероятно не е в скоростната кутия, а в предавките до нея. На L300 лоста за скоростите е на волана и има достатъчно лостчета до скоростната кутия. Провери за луфт между тези лостчета, или евентуално за замръзване на някое от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че са жилата ти проблем , ако е с жила този бус...........има и с твърда връзка , но има и с жила.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че са жилата ти проблем , ако е с жила този бус...........има и с твърда връзка , но има и с жила.............

Би трябвало да е с твърда връзка, аз имах такъв бус и беше така. L300 с жила не съм виждал, но може и да има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...