Премини към съдържание

Мога ли да сваля кардана на Runner-a


fif4o21

Препоръчано мнение

Някой знае ли ако сваля кардана на Ранърчето дали ще зацепи? Чувал съм, че сваля разхода на гориво

Редактирано от rosko
Колега, не пишете само с главни букви, против правилата на форума е!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, не знам за кардана, но лично аз си свалих разходът с елементарната манипулация по поставянето на газова. Сваля разходът наполовина.

Иначе - ако нямаш някаква драма по скоростната кутия и кардана - по-добре не експериментирай, мисля, че по книжка дават разликата в разхода в рамките на 0,5 л / 100 км

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли ако сваля кардана на Ранърчето дали ще зацепи? Чувал съм, че сваля разхода на гориво

Защо изобщо си взел 4Х4 , щом търсиш по нисък разход ?

Даже да свалиш и едната полуоска (освен кардана) пак няма да постигнеш голям успех, защото загубите от триене в диференциала и раздатката, пак си остават...

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам газова уредба,не съм си поставил за цел да свалям разхода.Просто така чух че ставало и реших да попитам вас защото сам сигорен че ще получа правилния отговор :rolleyes:

Редактирано от fif4o21
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак и ако става зщо да не разтоваря колата за през лятото,интересува ме дали ще зацепи като сваля кардана или ще върти само фланеца и ще стои на едно място :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще зацепи, но е без смислено ..

Както ти казах, загубите от триене остават и ефекта ще е минимален...

Колите с 2WD отзад имат само лагери на колелата, а при теб си остава дифа с полуоските вътре и касетата и свободното търкаляне на колелата се затормозява...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информациятя :icon_thumbup: значи ако искам да я разтоваря трявва да сваля и деф-ла с полуоските което не си струва :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информациятя :icon_thumbup: значи ако искам да я разтоваря трявва да сваля и деф-ла с полуоските което не си струва :rolleyes:

Този път се разбрахме от първият път..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Благодаря за информациятя :icon_thumbup: значи ако искам да я разтоваря трявва да сваля и деф-ла с полуоските което не си струва :rolleyes:

Колега вземи махни 2те бутала тогава разхода ще падне наполвина сьс сигорност.Иако намериш някои да го бута ефекта щее още по голям :first: :drag: :drag: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информациятя :icon_thumbup: значи ако искам да я разтоваря трявва да сваля и деф-ла с полуоските което не си струва :rolleyes:

Я, каква тема и ми е убягнала..............можеш да си сложиш ключалки на задните колела( макар и трудно ,но не и невъзможно) и така ще се въртят само колелата, без полуоските, дифа и кардана..........на джиповете често ги правя така..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...