Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Промяна на Закона за движение по пътищата 2010 Г.


Възможност да обжалвам Наказателни постановления на Пътна Полиция до 50 лв.  

51 гласа

  1. 1. ????? ?? ???? ????? ?? ????????



Препоръчано мнение

3 000 000 х 20 лева са = 60 000 000 ......... а не 6....толкова пари дори от дрога сигурно не изкарват на година :)

Абе,като стане дума за пари- много добре смятате,но едва ли трябваше да акцентирате точно върху това.В постовете на Роско има доста други неща,въху които да насочим вниманието си,ако искаме някаква промяна.

На всички е ясно,че корупцията в КАТ е огромна и нокой не го оспорва,но премахването на чл.5,ал.189 с нищо няма да промени това.Нито ще намали броя на убитите по прекрасните ни пътища.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Добре де, една нула да махнеш - пак е същото. И още 2 нули да сложиш - пак ще е същото. Корупцията е факт, а да се впускам ли в загубите за икономиката, предизвикани от бюрокрацията при получаване на заветното НП? Пример: Пишат ти акт. НП илзиза след 3-4 месеца. За да си изряден на пътя и да не чуваш "Ко прайм ся?" - трябва 3-4 пъти да отидеш до КАТ и да се наредиш на опашчица, за да си удължиш акта, или поне по половин раб. ден ти отива. Т.е. - или бягаш от работа (или те пускат, мрънкайки), или си вземаш платен/неплатен отпуск, за да си изряден. Ако се сметне времето за висене на всичките хора в КАТ - сети се за какво става дума......

И - колега, повярвай ми, могат да се изкарат 60 млн, от всичкото милиционер унас! Щом ДАИ от книжки и рушвети изкарват 20 млн. годишно - за какво става дума тук?

Дискусията с примери и конкретика мога да я продължа, ако искаш, не ми пречи да се включвам и друг път, просто - ако наистина имате намерение да свършите нещо - ето ви много добра посока за размисъл. Всички сме големи хора и знаем, че всичко това, което съм писал е така. Хайде, като сме толкова загрижени - да работим в тази посока! Хайде, организирайте ни - всички автомобилни клубове - да излезем на протест и да поставим не измислените искания за чл. 5, или там каквото беше, а да поставим сериозните проблеми на разискване.

Иначе - ще се правим на велики, че се тупаме в гърдите, че, видиш ли, големи промени направихме....

 

Хайде, колега, ние сме сериозни хора, или дайте да мислим за сериозна инициатива, или не ни занимавайте с глупости

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега май съм единствения отговорил с НЕ!

Не искам да обжалвам и ще ви кажа защо.

Ако иска да пише каквото си ще катаджията. Аз пари на ръка не давам, а пък и не нося.

Има си дебитни и кредитни карти. Практика, която изпорядвам отдавна и повярвайте ми много пъти ме е спасявала от груби глупави грешки, като да дам на някой 10-20 лв., че уж бил закъсал.

Друг мой довод да отговоря с НЕ, е че времето и парите които ще загуба, за да обжалвам ще превишават многократно стойността на акта от 50 лв.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега май съм единствения отговорил с НЕ!

Не искам да обжалвам и ще ви кажа защо.

Ако иска да пише каквото си ще катаджията. Аз пари на ръка не давам, а пък и не нося.

Има си дебитни и кредитни карти. Практика, която изпорядвам отдавна и повярвайте ми много пъти ме е спасявала от груби глупави грешки, като да дам на някой 10-20 лв., че уж бил закъсал.

Друг мой довод да отговоря с НЕ, е че времето и парите които ще загуба, за да обжалвам ще превишават многократно стойността на акта от 50 лв.

Колега, тук става дума затова дали да имаш правото да обжалваш, а не дали искаш да го правиш. Мисля си , че комунизма отдавна си отиде и сега всеки човек би трябвало да се бори за нормалните си човешки права.

Аз искам да имам правото да се защитя в случай , че ми се наложи.

Нека всеки има това право, а кой ще обжалва и кой не, това си е индивидуално за всеки от нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тук става дума затова дали да имаш правото да обжалваш, а не дали искаш да го правиш....Аз искам да имам правото да се защитя в случай , че ми се наложи.

Нека всеки има това право, а кой ще обжалва и кой не, това си е индивидуално за всеки от нас.

 

Правилно!:good:

И аз съм на същото мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам и съм съгласен, че трябва да е така.

Нали все пак е анкета?!

Изхождайки от височината на моята камбанария съм отговорил по този начин.

И понеже живея в сравнително малък град ме познават служителите на КАТ. Както мен, така и колата, но като стриктен и точен водач. Ако ми се случи случка, то тя е далеч от нашия регион и понеже естеството на работа ми е такова, района се заключава в 3 области.

И какво излиза, че за да упражня правото си на обжалване трябва да пропътувам над 100 км и то кой знае колко пъти, поне на първа инстанция.

За София си е друга манджа. Там стадото е голямо и мършата е много. Аз обаче съм свикнал да си правя добре сметката - плюсове и минуси и като дръпна чертата, ако съм на загуба - забравям обръщам се и продължавам напред.

Ако попадна на някой супер нагъл служител, вместо да си губя времето да обжалвам, драсвам няколко реда до военния следовател и чудесата стават сами. Права, права, но някой са само за замазване на очите.

Всички имаме право на безплатна медицинска помощ, но като опре ножа до кокъла тичаме в София и си плащаме на частно. Или пак не съм прав?

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стратегически погледнато - можеш да обжалваш и по пощата, с обратна разписка. Също така погледнато - когато (ако) се образува дело - можеш да пътуваш до N-ският град с обществен транспорт, билетчетата да бъдат приложени към делото, след което - при евентуално спечелване - ще бъдат признати като разход по делото и ще бъдат "осребрени"....

Аз, обаче, понеже съм от село, продължавам да задавам един и същ (може би ТЪП) въпрос - ами времето, което ще похабим? Всеки средно-образован (да не казвам друго) човек може да си направи елементарната аритметика, че е по-добре да плати 20, 30 лв глоба, отколкото да ИЗГУБИ дори един ден ден - поне при мен е така.....

Да, съгласен съм, че трябва да имаме това право да обжалваме.

ОБАЧЕ - съгласете се с мен, че наред с това - искам да имам правото да няма корупция, да има правила, да има ясни срокове, както и да се обогатява държавата от тези грешки, а не милиционеро.... Да не вися по 100 пъти на опашка; да мога да си платя, както в нормалните държави, да нямам синьо талонче.....

Ииии, колеги от форума, колеги от СБА, САБ или там каквото С...Б - нека да бъдем сериозни! Ако има мисъл как да се подобри състоянието на цялостнтата обстановка - това едва ли е предлаганата законодателна промяна. И пак казвам - ако някой е загрижен да направи предложение за законодателна промяна, която ще ни даде възможност да обжалваме нещо и да имаме нужда в такъв момент от юридически услуги, а в същото това време същите тези хора предлагат такива услуги.... И не повдигат въпрос за взаимстване на чужди добри практики (фишове), като намаляне на % корупция и лоши практики, защото тогава ще има още по-малко възможност за работа при тях..........

Ааааа, рядко изпадам в такъв тон, но определено закачката на колегата от СБА (или май беше САБ - че не видях разликата и не ги различавам) към Сомалиеца за конкретни предложения ме ядоса в тази светла вечер!

 

Колега СБА, защо отговорихте на него, а на мен ме подканвате само да вземам повече участие в дискусиите? Дайте да направим една дискусия - нали представлявате автомобилистите, каквито сме ние именно!!! Вие откъде знаете какви промени в закона са удачни? Такива, каквито са добри за нас, или такива, които ще ви дадат работа на вас?! Дайте дискусия, аз умирам за дискусии!!!! И ако искате да представлявате автомобилистите - няма да им предлагате промени, които да водят до по-нататъшни усложнения, ами ще се допитвате до тях и ще отстоявате правата им.....

 

Хайде, че стана дълго....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правата са хубаво нещо!Добре е да ги познаваме и да ги защитаваме,но наред с тях не трябва да забравяме,че имаме и задължения.Ако спазваме тях,изобщо няма да има нужда да расискваме казуса от темата.

С това да се учим как да обжалим някой акт,няма да намалим жертвите на пътя.Жертвите ще намалеят след налагането на "зверски"глоби за тежките нарушения,ефективни присъди с лежане в "кауша"за алкохолиците рецидивисти и т.н.

Така мисля аз!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анкетата е примерна и касае правата на гражданите.

Идеята е всеки да каже това което смята че трябва да бъде променено. По този начин когато изготвяме предложението за промяна на закона ще го базираме

на основателните предложения на много от колегите във форумите. Демонстрации пред парламента няма да правим, това е безмислено поне засега.

За съжаление форума не позволява да пуснем в един пост 30 анкети, това ще е безмислено.

Очакваме да предлагате промени според вашите виждания, а не да спорим дали глобите ще оправят пътищата или държавата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като види човек подписа ти и много неща му се изясняват!

 

"ШОФИРАЙ ЖАДЕН, ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН !!!"

 

"ШОФИРАЙ ЖАДЕН,ОСТАНИ ЖИВ"ми звучи доста по сериозно и респектиращо!

 

А може би правилното е-"ШОФИРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН,НАХРАНИ НАС"???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, правта на гражданите нека се разискват във форуми за граждански права. Този текст (хайде, нека си кажа) така или иначе ще падне, но не поради тази инициатива, или че тук, или там са гласували по 15-20 души! Това е принципен въпрос и това ще бъде променено!!!

 

И тъй като не сте движение за граждански права - хайде дайте сериозна и конкретна инициатива, която ще подобри пътната обстановка, ще намали корупцията и издевателствата над редовите шофьори!

 

Иначе - защо не се борите за ненарушаването на гражданските права в .... затворите, например?! И там се нарушават всекидневно.... Както се нарушават и моите права на шофьор и гражданин - като ми губят времето за глупости!! И редене по опашки, единствено с цел - създаване на корупционни условия!!!

 

Или да пусна и аз една анкета - искате ли да се зачитат човешките права в затвора.....

 

Извинявам се за тона

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като види човек подписа ти и много неща му се изясняват!

"ШОФИРАЙ ЖАДЕН, ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН !!!"

"ШОФИРАЙ ЖАДЕН,ОСТАНИ ЖИВ"ми звучи доста по сериозно и респектиращо!

А може би правилното е-"ШОФИРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН,НАХРАНИ НАС"???

 

Това е група във Фейсбук - http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=64724270916

 

Участници - 17 205 участници

 

Описание:

Не на полицейския произвол и безхаберие! - http://vbox7.com/play:761dc899

 

Призива е да не се употребява алкохол :))))

Личното ми мнение е че алкохола е лош приятел и създава само ядове на употребяващите го.

 

 

Сомалиец :))) Ти да не си катаджия ??? или корумпирано ченге ?

Редактирано от bau.bg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен пак ме игнорираха...

 

Обявявам бойкот на темата! Явно дискусиите не са желани и се търси конфронтация с уважавани колеги

 

Аз такива теми не чета

 

П.П. Що се отнася с примерът във многоуважаваният от всички нас фейсбук - 7% от регистрираните българи участват в групата "Мразя да ставам рано". Други са в Групата на ракиджиите. А трети са в групата "Мога да събера 300 000 жени, преди да се съберат 300 000 мъже".

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Мен пак ме игнорираха...

 

 

Съвсем сериозно се извинявам за забавения отговор.

 

Нека се опитам да перефразирам твоя пост.

 

1. Контролния талон на книжката е отживелица и е оставен единствено за да бъдеш мачкан, да ходиш до КАТ и да го търсиш - заради текста на гърба му.

2. Управлението на МПС с акт или НП те поставя в кофти положение да обясняваш защо са ти го написали и т.н. ...... те ти заместват талона.

3. Ако нямаш талон , няма да има нужда да ходиш до КАТ и да се редиш с дни по опашки, няма да кръшкаш и от работа.

4. Наказателното постановление ще си го получиш по пощата, придружено от съответните мотиви защо си бил наказан, това в случай че си внесъл възражения по акта.

5. Когато изчетеш постановлението и мотивите ще прецениш дали да приемеш наказанието или искаш да го обжалваш.

6. Ще подготвиш жалбата и ще я изпратиш по пощата чрез отдел ПП-КАТ до съответния Районен съд

7. При назначеното дело ще отидеш сам или със адвокат и свидетели, според случая за да докажеш правата си.

 

При този сценарии ще загубиш замо 1 ден....явяването ти пред съда.

 

В другия случай, ще си платиш глобата в съответната данъчна служба.

 

От всичко написано до тук следва да поискаме контролния талон да бъде изваден от употреба и пратен в историята.

Няма държава в света която да има такова чудо. В Европа дори ни се смеят и искат да ни забранят книжките заради него :))

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, започваме да говорим на един език и да има някаква дискусия!!!

 

Значи - по-важно е да няма талон, да не вися на опшка, а дали ще обжалвам - това е друг филм

 

 

Помислете за предложение за промяна на цялостната процедура по наказанията! Знам, че сме само ние с талони! Обосновете се на това, проучете въпросите за процедура срещу Бг, ако трябва!

 

Иначе - ако попадам в хипотетичният 1%, писан по-горе - бих могъл и да отида в съда. Ако не - искам да си плащам ако и когато съм нарушил нещо като бял човек. Пак казвам - дори 1 ден загуба на работа е повече от 50 лв, отделно другите неудобства и разходи. И евентуално на свидетелите - става тройно. Давайте серизна дискусия как да си сътрудничим и да се оправя положението, или да не се занимаваме с глупости

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, започваме да говорим на един език и да има някаква дискусия!!!

 

Значи - по-важно е да няма талон, да не вися на опшка, а дали ще обжалвам - това е друг филм

 

 

Но няма да можеш да обжалваш ...... закона ти го забранява !!! Днес са 50 лв, утре може да станат 500 лв.... необжалваеми

Ще искаш но няма да можеш !!

Дискусията е да имаш правото, да знаеш че можеш да се възползваш от своето право..... когато поискаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе човек, гласувал съм "ЗА" в анкетата, не си мисли, че падам от Марс, само се опитах да повдигна дискусия, че това далеч не е най-важното! Щото днес са 50, а утре 500, да, и ако продължава тази процедура - утре като нищо ще трябва да давам 400 на милиционера, за да не ми пише акт.... за изгоряла крушка на фара!

 

Ако сте наистина сериозни - ако възнамерявате да направите нещо добро - помислете върху всичко, което съм написал. Щото - да те светна - предпочитам да не си загубя 4 - 5 дни и да платя 50 лв, отколкото да си загубя 10 и да не платя нищо. И да осъдя КАТ, ДАИ, или Президента. Винаги монетата има две страни. И всеки би избрал по-малкото зло.

 

За мен злото е корупцията, породена от порочните практики на КАТ. Нима са ми спазени човешките права, когато трябва да изгубя време (мое и на работодателите ми), за да си платя глобата за неправилно паркиране, напр? Или че в движение ми е изгоряла крушката на фара? Кого да съдя и на кого да се жалвам в такъв момент? Да, нека да има глоби. Да, нека да стават по-високи. Съгласен съм. Да има затвор за пияните. Съгласен съм. Но за дреболии да изгубиш 4 дни и да те глобят с 10 лв и да ти вземат 3 лв вносна такса - ами хайде, моля ви се. И какво да му жаля на този акт, че съм забравил да си пусна фаровете? А редно ли е за 10 лв глоба да изгубя 4 работни дни?

 

Ако ще променяте нещо - заемете се сериозно. Ако не ви стигат силите - не се пънете. Аз съм абсолютно убеден, че ако се повдигне сериозна дискусия във форумите, ако се структурират предложенията, да се обработят що годе добре като текст - тогава - с разумни искания можем да направим инициатива. Обединете ни, тогава ще бъдете фактор - и при нас, и пред властта. Можем да залеем интернет с нашите искания, ако са разумни - ще имат много последователи. Ако са конюнктурни - ще има много съмнения.

 

Колеги от СБА... Както казва чичо ми - сухо дупе риба не яде. Не знам какви са отзивите в другите форуми и не ме интересува, но тук с такива призиви и анкети в мое лице ще срещнете винаги такава "дискусия". Ако ще влизате в реката - ще ви последваме. Ако ще ръкопляскаме от брега на давещите се - всички водачи на МПС - ще имате такива постове от мен винаги.

 

П.П. Езиковите ми познания може и да са ограничени, но някак си за мен дискусия и анкета не се припокриват

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: "Ако ще променяте нещо - заемете се сериозно. Ако не ви стигат силите - не се пънете." :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сомалиец :))) Ти да не си катаджия ??? или корумпирано ченге ?

Тц,не позна!Също така,не работя и в ДАНС,ЦРУ,КГБ,МОСАД,МИ-6,ФБР,НАСА,БОК,МОК и т.н.-в случай,че те вълнува!

 

Групите във Фейсбук няма да коментирам.Препоръчвам им да насочат усилията си към" отглеждането на патладжани".

 

Апела против алкохола ми е ясен и го подкрепям,но мотива нещо не ми допада.Водещия мотив,споделих какъв трябва да е(според мен).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rosko , не разбирам кое е по важно от правото да имаш право !?

Как ще използваш своето право е твое право.

Мисля че правилно съм разбрал твоите виждания и съм ги систематизирал няколко поста по нагоре ?

Всяко нещо има начало, ние сме сложили това начало.

Има форуми в които се дават много конструктивни предложения......

 

Една лична молба към теб

 

Съкращението на съюза е БАС...... Български автомобилен съюз

Моля те използвай го правилно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разсмя ме бе, човек!

 

Има права, които ти трябват, както и такива, които не ти трябват. Или така наречените приоритети.

 

Та до момента, в който някой решава кое мое право ми е по-важно - няма значение за мен. Оттам и закачката със СБА и БАС. Знам кое е правилното, но не правя разлика между двете. Щото има СБА от 100 години, има и БАС от известно време. И едните, и другите не защитават моите интереси в този случай. Какво повече да коментирам.....

 

Единственото по-важно от правото да имаш право е това, да имаш правото да имаш право, което ти е необходимо. Аз и сега имам право да летя в космоса, не е забранено, но не се възползвам от него много често, нали? Ама нямам правата да бъда нормален гражданин и да не съм малтретиран от милицията, редейки се по опашки и губейки времето си.

 

Приоритети, нищо лично

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги използвам темата да отправя едно предупреждение към всички шофьори - тръгнала е мащабна акция на КАТ за проверка на автомобили, като в това число се проверяват Автоаптечките. Мой познат е бил глобен защото в аптечката са липсвали 3 безопасни игли, а друг - за липсата на разтвор за миене на ръцете, така че се надявам да прегледате аптечките и да не ви накарат да им рицитирате всичко което имате. Държавата гледа всячески да търси пари от хората, не позволявайте да са вашите.

Поздрави и карайте внимателно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги използвам темата да отправя едно предупреждение към всички шофьори - тръгнала е мащабна акция на КАТ за проверка на автомобили, като в това число се проверяват Автоаптечките. Мой познат е бил глобен защото в аптечката са липсвали 3 безопасни игли, а друг - за липсата на разтвор за миене на ръцете, така че се надявам да прегледате аптечките и да не ви накарат да им рицитирате всичко което имате. Държавата гледа всячески да търси пари от хората, не позволявайте да са вашите.

Поздрави и карайте внимателно

 

Колеги, можете ли да ми цитирате в закона, къде е описано какво трябва да има в аптечката?

Не съм запознат. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, можете ли да ми цитирате в закона, къде е описано какво трябва да има в аптечката?

Не съм запознат. :icon_hmm:

Актуализация на съдържанието на автоаптечка съгласно Иструкция № 1 от 20.02.2008г. на МПС – ДВ. Бр. 27/11/03/2008г. със следните материали:

 

 

1. Стерилен марлен комплект 10см/10см 4бр.

2. Стерилен марлен комплект 40см/60см 1бр.

3. Цитопласт 3см/6см x 4бр. 2бр.

4. Санпласт 2,5см/2,5см 1бр.

5. Триъгълна кърпа 96см/96см/136см 2бр.

Разтвор на водна основа за дезинфекция на ръце и ранени повърхности 200мл

 

Ха,тук пък има други изисквания :icon_hmm:

http://www.firebg.org/bg/products/28/105/p147/

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има два варианта, които са разпространени - единия е по-съкратен, но препоръката е да се използва втория:

1

1. Стерилен марлен комплект 10см/10см 4бр.

2. Стерилен марлен комплект 40см/60см 1бр.

3. Цитопласт 3см/6см x 4бр. 2бр.

4. Санпласт 2,5см/2,5см 1бр.

5. Триъгълна кърпа 96см/96см/136см 2бр.

6. Разтвор на водна основа за дезинфекция на ръце и ранени повърхности 200мл.

 

2

 

1. Еластична лента за кръвоспиране (по есмарх, 5см/1м) 1бр.

2. Марлен бинт 5см/5см 2бр.

3. Марлен бинт 8см/5см 2бр.

4. Марлен бинт 10см/5см 2бр.

5. Пакет медицински памук 25гр. 1бр

6. Стерилен марлен комплект 10см/10см 4бр

7. Стерилен марлен комплект 40см/60см 1бр.

8. Цитопласт 3см/6см x 4бр. 2бр.

9. Санпласт 2,5см/2,5см 1бр.

10. Триъгълна кърпа 96см/96см/136см 2бр.

11. Стерилни полиетиленови ръкавици, голям размер 2 чифта 2бр.

12. Безопасни игли 6бр.

13. Разтвор на водна основа за дезинфекция на ръце и ранени повърхности 200мл.

14. Ножица с тъпи върхове 1бр.

15. Уред за обдишване 1бр.

 

Вторият вариант се изисква най-вече от органите на реда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...