Премини към съдържание

Един Въпрос


kim69

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Да попитам нещо. Правил съм си опити на заснежен участък да поднасям колата с ръчната и в момента в който задницата поднесе от към предните колела се чува един звук като.....например "бззззззз" .Та питам се дали това не е някаква система за овладяване на поднасянето? Галанта ми е 98 година двулитров и е без допълнителни екстри освен стандартите като 2 еърбега, климатроник, ел.стъкла и огледала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Да попитам нещо. Правил съм си опити на заснежен участък да поднасям колата с ръчната и в момента в който задницата поднесе от към предните колела се чува един звук като.....например "бззззззз" .Та питам се дали това не е някаква система за овладяване на поднасянето? Галанта ми е 98 година двулитров и е без допълнителни екстри освен стандартите като 2 еърбега, климатроник, ел.стъкла и огледала.

 

Ако пробваш да поднасяш с ръчна, звука най-вероятно е от ABS-а...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, но аз не натискам педала на спирачките, ползвам само ръчната и през това време колата е на скорост, така че не съм сигурен че е АБС, пък и когато той се задейства се усеща и чува направо тракане. А в този случай звука е като от някакъв електромотор.

Редактирано от kim69
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което чуваш е ел.мотора на АБС-а, като дърпаш ръчната датчиците на задните колелета предавата информация за блокирало колело, но реално не се отразява на спирачната система, защото модулаторите на налягане в системата не реагират, понеже не си натиснал спирачката, защото АБС-а се задейства когато има сигнал от стоп машинката.

На почти всички коли е така. Пробвай като дръпнеш ръчна да чукнеш леко педала на спирачката да видиш че веднага ще осетиш АБС-а, макар и само едва да си докоснал педала. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което чуваш е ел.мотора на АБС-а, като дърпаш ръчната датчиците на задните колелета предавата информация за блокирало колело, но реално не се отразява на спирачната система, защото модулаторите на налягане в системата не реагират, понеже не си натиснал спирачката, защото АБС-а се задейства когато има сигнал от стоп машинката.

На почти всички коли е така. Пробвай като дръпнеш ръчна да чукнеш леко педала на спирачката да видиш че веднага ще осетиш АБС-а, макар и само едва да си докоснал педала. :icon_thumbup:

 

Доста добро обяснение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е по темата ама ще ви питам дали някой знае спецификацията на лампичката в жабката на галант 98 , че моята я няма и незнам сега каква да си поръчам ? Благодаря Ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...